توسعه كسب وكارهای فضاپایه برنامه امسال سازمان فضایی

توسعه كسب وكارهای فضاپایه برنامه امسال سازمان فضایی به گزارش كارا پیام رئیس سازمان فضایی ایران توسعه كسب وكارهای فضاپایه را از اولویت های این سازمان در سال جهش تولید دانست و اظهار داشت: در این راستا سعی كردیم فناوری های فضایی كاربردی در حوزه هایی چون تصویربرداری، مدیریت بلایای طبیعی، كشاورزی، هواشناسی و در سایر حوزه ها را توسعه دهیم.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا دکتر مرتضی براری امروز در رویداد "ایده شوی دات راینکس؛ ارائه ایده در حوزه ناوبری و موقعیت یابی" که به صورت آنلاین برگزار شد، اضافه کرد: در سازمان فضایی علاوه بر توسعه متوازن زیر ساخت های فضایی، توسعه خدمات فضا پایه را بعنوان یکی از اولویت ها در دستور کار قرار داده ایم.
وی افزود: بر این اساس در دو سال قبل سعی کردیم فناوری های فضایی کاربردی را در حوزه هایی چون تصویربرداری، مدیریت بلایای طبیعی، کشاورزی، هواشناسی و در سایر حوزه ها توسعه دهیم.
براری با اعلان اینکه سال جاری مزین به نام سال "جهش تولید" است، اشاره کرد: در این راستا تلاش می شود که با همکاری بخش خصوصی و دولتی جهش تولید را در توسعه کسب و کارهای این عرصه و ارائه خدمات جدید فضاپایه به جامعه ایجاد نماییم.
رییس سازمان فضایی ایران برگزاری رویداد ایده شو دات راینکس را در امتداد ایجاد جهش در توسعه کسب و کارهای فضاپایه دانست و تصریح کرد: در این رویداد ۱۴ ایده ارسال شد، ضمن آنکه ۱۷ شرکت توانمند در این حوزه توانمندی های خودرا ارائه کردند.
براری ابراز امیدواری کرد که تلاش فعالان این عرصه در این رویداد ۳ روزه منجر به توسعه فناوری های فضاپایه کشور شود.
منبع:

1399/03/11
22:51:29
5.0 / 5
2514
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان