احمدی:

مهمترین مطالبه شورای عالی توجه مدیران بالادستی به توسعه محلی است

مهمترین مطالبه شورای عالی توجه مدیران بالادستی به توسعه محلی است به گزارش كارا پیام رئیس شورای عالی استانها با اشاره به اینكه مهمترین مطالبه شورای عالی استانها توجه مدیران بالادستی به توسعه محلی است اظهار داشت: باید قوانین مربوط به توسعه محلی دیده شود.


به گزارش کارا پیام به نقل از مهر، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استانها بامداد امروز در سی و دومین اجلاس شورای عالی استانها با اشاره به اینکه قوانین موجود اختیارات شورا را محدود کرده است اظهار داشت: این در حالیست که در قانون اساسی حدود اختیارات شورا گسترده است.
وی افزود: این مشکل در برنامه توسعه هفتم تا حدودی تغییر کرده است که به بهتر شدن وضعیت شوراها کمک خواهدنمود.
رئیس شورای عالی استانها با اعلان اینکه ۱۱۷ هزار عضو شوراهای شهر در کشور همچون معتمدین و منتخبین مردم هستند که اگر نادیده گرفته شوند به ضرر کشور است.
احمدی گفت: اگر این اعضا به خوبی دیده شوند و کار در شهرها و روستاها به دست آنها سپرده شود خواهیم دید که اداره کشور رشد پیدا خواهدنمود. چونکه قانون اساسی ایران در اصول مردم به نظام متمرکز اداره کشور توجه کرده است اما ظرفیت های هم برای تمرکز زدایی اندیشیده است.
احمدی با اشاره به اینکه در حوزه شوراهای شهر با آنکه قانون حدودی برای واگذاری اختیارات به شوراهای شهر و روستا در نظر گرفته است اما این اختیارات به شوراهای سپرده نشده است. اظهار داشت: در دنیا کمتر کشور توسعه یافته ای را پیدا می نماییم که به توسعه رسیده باشد اما توسعه محلی را مورد توجه قرار نداده باشد.
وی ادامه داد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده است که مسیر توسعه ملی از مسیر توسعه محله ای محقق می شود اما در کشور ما هنوز به این مهم توجه نشده است.
بگفته وی از منظر قانون اساسی و با تاکید بر تجربیات جهانی باید به موضوع توسعه محلی دقت کنیم.
رئیس شورای عالی استانها با اعلان اینکه کشوری توسعه یافته خواهد بود که روستاها، بخش ها و شهرهای کوچک توسعه یافته داشته باشد. اظهار داشت: وقتی به قوانین به تصویب رسیده کشور در طول همه این سال ها نگاه می نماییم در می یابیم که متأسفانه به توسعه محلی توجه نشده است.
وی ادامه داد: از نگاه ما عدم توفیق در حوزه توسعه به سبب عدم توجه به توسعه محلی است و بدین جهت مهمترین مطالبه شورای عالی استانها توجه مدیران بالادستی به توسعه محلی است.
بگفته وی لازمه رفع نقصها قوانین فعلی در کشور توجه به برنامه هفتم توسعه است که باید قوانین مربوط به توسعه محلی در آن دیده شود.

1399/03/22
13:55:44
5.0 / 5
2426
تگهای خبر: وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان