سلب امكان ارسال پیامك از شماره های مختلف

پیامك های مزاحم را به 195 بفرستید

پیامك های مزاحم را به 195 بفرستید به قول مدیركل دفتر پشتیبانی از حقوق مصرف كننده رگولاتوری درصورت گزارش و احراز تخلف سرشماره هایی كه پیامك ارسال می كنند، این شماره ها مسدود می شوند و امكان ارسال پیامك از شخص متخلف هم سلب می شود.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، برای پیشگیری از ارسال پیامک های تبلیغاتی، راه های مختلفی همچون استفاده از سامانه #۸۰۰* که برای ساماندهی پیامک های تبلیغاتی که از راه سامانه های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می شد، بوجود آمد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم سامانه ۱۹۵ را برای ساماندهی پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی ارسال می شدند، راه اندازی نمود.
از طرفی، مسدود کردن سرشماره های شخصی بدون شکایت از سوی کاربران، از راه شناسایی رفتار سیمکارت هایی که تنها به ارسال پیامک های انبوه اقدام می کردند و استفاده های دیگری همچون تماس و پیامک نداشتند هم راه دیگری برای پیشگیری از ارسال پیامک های مزاحم با شماره های شخصی بود؛ هرچند این اقدامات به صورت کلی مانع ارسال پیامک های تبلیغاتی نشده است.
در این راستا پیمان قره داغی -مدیرکل دفتر پشتیبانی از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه پیامک های تبلیغاتی یا کلاهبرداری یا از راه سرشماره ارسال می شود و یا شماره های شخصی، اضافه کرد: هر دو مورد را می توان به شماره ۱۹۵ پیامک کرد. اگر شماره شخصی مبادرت به ارسال پیامک کند و جنبه تبلیغاتی داشته باشد، امکان ارسال پیامک برایش مسدود می شود.
وی افزود: پیامک از راه سرشماره ها برای کسانی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را مسدود نکردند، قابل ارسال است اما اگر با ستاره ۸۰۰ مربع دریافت پیامک های تبلیغاتی قطع شده باشد نباید از سرشماره ها پیامکی بیاید و اگر بیاید تخلف است و تخلفات مربوط به سرشماره ها هم قابلیت ارسال پیامک به ۱۹۵ دارد و هم مردم می توانند در سایت ۱۹۵.ir شکایتشان را ثبت کنند.
قره داغی با اشاره به اینکه درصورت گزارش و احراز تخلف از سرشماره ها، آنها مسدود می شوند، اظهار داشت: این سرشماره ها می تواند متعلق به فرد یا شرکت حقوقی باشد و البته در اختیار شرکت هایی است که از ما پروانه ندارند. در صورت تخلف این شماره ها مسدود می شوند و اگر آن فرد سرشماره دیگری داشته باشد هم مسدود می شود. جدا از این، طرح در مراجع قضایی بابت تخلفی که داشته، طرح دعوی شده و امکان ارسال پیامکش هم سلب می شود.
منبع:

1399/04/21
20:32:05
5.0 / 5
2665
تگهای خبر: پیامك , تلفن , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان