حمل و نقل ریلی كشور هوشمند می شود

حمل و نقل ریلی كشور هوشمند می شود كارا پیام: تفاهم نامه ای در امتداد هوشمندسازی حمل و نقل ریلی كشور بین معاونت علمی و فناوری و مركز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی و راه آهن كشور منعقد شد.به گزارش کارا پیام به نقل از معاونت علمی و فناوری، با یک همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و راه آهن، هوشمندسازی خطوط ریلی به پهپادها سپرده می شود.
این طرح با همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی و راه آهن کشور با هدف افزایش ایمنی و راندمان خطوط ریلی و قطارها اجرایی می شود.
این خدمات در حوزه «داده مکانی( برداشت خط، ایستگاه، پل و تونل)»، «نظارت، حفاظت پیرامونی، حراستی»، «بازرسی قطعات و تجهیزات نصب شده»، «مدیریت حوادث، بحران و بلایای طبیعی و امداد» و «تشکیل کمیته ساختار، فرایند، تحلیل، ترویج» ارائه خواهد شد.
در این تفاهم نامه همکاری، هوشمندسازی لوکوموتیوها هم مدنظر است. با بهره گیری از دیجیتال سازی، قطارهای مورد استفاده در حمل و نقل ریلی کشور هوشمند می شود. فاز عملیاتی این طرح از شروع مردادماه سال جاری با بهره بردن از ظرفیت شرکت های دانش بنیان اجرایی می شود.
در فاز اول این پروژه، هوشمندسازی ۵ رام قطار GM محقق می شود و در فازهای بعد کلیه قطارهای قدیمی هوشمند خواهند شد. این پروژه ها با هدف «مدیریت هوشمند عیب یابی و آلارمینگ بمنظور افزایش بهره وری»، «کاهش خرابی ها و اقدامات پیشگیرانه» و «تعمیر و نگهداری هوشمند» اجرایی می شود.
بر اساس این تفاهم نامه بومی سازی قطعات و حسگرهای مورد استفاده در قطار نیز با بهره گیری از ظرفیت های دانش بنیانی پیگیری می شود.


منبع:

1399/04/25
15:20:48
5.0 / 5
2693
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان