جریمه تخلف های تعرفه ای افزایش یافت

جریمه تخلف های تعرفه ای افزایش یافت دبیر كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از افزایش جریمه تخلف از مقررات تعرفه ای دارندگان پروانه سرویسهای ارتباطی و فناوری اطلاعات اطلاع داد.


به گزارش کارا پیام به نقل از رگولاتوری، حسین فلاح جوشقانی اظهار داشت: برپایه مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اگر دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه تخلف کنند از زمان ابلاغ تخلف از جانب رگولاتوری موظف می باشند حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت برای رفع تخلف اقدام نموده و مبالغ دریافتی اضافی را به مشترکان اشخاص طرف قرارداد خود باز گردانند.
وی ادامه داد: مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درصورت عدم رفع تخلف، رگولاتوری می تواند علاوه بر اعمال مقررات در قالب پروانه اعطاشده به اپراتورها، به ازای هر تخلف در هر روز تا معادل یک دهم درصد از درآمد ناخالص آخرین صورت مالی حسابرسی شده سالانه، اپراتور را جریمه کند.
فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه این جریمه تا زمان رفع کامل تخلف برای دارندگان پروانه محاسبه می شود، اظهار داشت: رگولاتوری درصورت تکرار تخلف از جانب دارندگان پروانه، می تواند برای تعلیق کاهش مدت اعتبار یا لغو پروانه اقدام نماید.
به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، این تصمیم بعد از اعتراض کاربران به تغییراتی در بسته های اینترنتی از جانب اپراتورها و از نیمه تیرماه سالجاری، فلاح جوشقانی پیش از این اعلام نموده بود بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف است و از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها اطلاع داده بود و اینکه در صورت استمرار این مسئله، روال های دیگری همچون تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه در پیش است.
همینطور محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- روز گذشته با اشاره به اینکه اقدام دو اپراتور در افزایش تعرفه، خلاف ضوابط پروانه اپراتورها و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات و مصداق گران فروشی است، گفته بود: سازمان تنظیم مقررات در برخورد با این گران فروشی اختیاراتی داشته که از آن جمله جریمه دو میلیارد تومانی بوده است اما این اختیارات کفایت نمی کرد. بنابراین ما طرحی را به دولت دادیم تا اختیارات سازمان تنظیم مقررات را در برخورد با گران فروشی افزایش دهیم، چونکه این مورد خلائی بوجود آورده بود و اینها از عدم وجود ابزار برخوردی لازم، گران فروشی را ادامه دادند.
منبع:

1399/05/16
23:16:45
5.0 / 5
2073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان