كارمندان كدام شركت های فناوری به دوركاری طولانی رفتند؟

كارمندان كدام شركت های فناوری به دوركاری طولانی رفتند؟ خیلی از شركت های فناوری بزرگ به دنبال شیوع ویروس كرونا كارمندانشان را به دوركاری فرستادند و خیلی از آنها هیچ برنامه فوری برای بازگرداندن كارمندانشان به دفاتر كار ندارند.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع پاندمی ویروس کرونا، بیش از نیمی از آمریکاییها خواهان دورکاری هستند؛ در صورتیکه دو سوم شرکتها ممکنست سیاستهای فعلی کار از خانه را دائمی کنند.

بیزنس اینسایدر در گزارشی به بررسی شرکت هایی پرداخته که دورکاری کارمندان را بعنوان یک استراتژی کسب و کار بلندمدت معرفی کرده اند. این شرکتها عبارتند از:

۱- شرکت خرده فروشی REI

شرکت خرده فروشی REI اعلام نمود کمپ هشت هکتاری بلااستفاده خود در بل ویوی واشنگتن را به فروش می رساند. اریک آرتس، مدیرعامل این شرکت در بیانیه ۱۲ اوت خود اعلام نمود REI به دورکاری بعنوان یک مدل پشتیبانی شده و عادی برای کارمندانش تکیه خواهدنمود.

۲- اوبر

شرکت تاکسی آنلاین اوبر در چهارم اوت به کارمندانش اعلام نمود می توانند تا ژوئن سال ۲۰۲۱ به کار از خانه ادامه دهند. کارمندان اوبر ۵۰۰ دلار حمایت مالی برای دایر کردن دفتر خانگی خود دریافت خواهند کرد.

۳- مایکروسافت

مایکروسافت که در ردموند واشنگتن مستقر است می خواهد بازگشایی دفاتر خودرا در ژوئن سال ۲۰۲۱ آغاز کند. این شرکت قبل از این می خواهد دفاترش را در اکتبر بازگشایی کند.

۴- زیلو

ریچ بارتون، مدیرعامل شرکت پایگاه داده املاک آنلاین آمریکایی زیلو در آوریل اعلام نمود می خواهد تا آخر سال ۲۰۲۰ به دورکاری کارمندانش ادامه دهد. این شرکت از آن زمان دورکاری را به مدت نامحدود تمدید کرده است. زیلو در ۲۹ ژوییه اعلام نمود به کارمندانش اجازه می دهد بطور دائمی به دورکاری بپردازند.

۵- گوگل

این غول اینترنتی ابتدا اعلام نمود کارمندانش در منطقه سانفرانسیسکو بی در ششم ژوییه سال ۲۰۲۰ به سرکار برمی گردند اما سپس این تاریخ را تا سپتامبر عقب انداخت. حالا گوگل سیاست دورکاری کارمندانش را تا ژوئن سال ۲۰۲۱ تمدید کرده است.

۶- رویترز

سازمان خبری بین المللی رویترز به کارمندانش اعلام نمود می توانند تا ژانویه سال ۲۰۲۱ از خانه به دورکاری بپردازند.

۷- توییتر

شبکه اجتماعی توییتر که در سانفرانسیسکو مستقر است در ماه مه به کارمندانش اعلام نمود که می توانند بطور نامحدود دورکاری کنند. این شرکت سفرهای کاری و برگزاری رویدادهای مرسوم را تا آخر سال ۲۰۲۰ معلق کرد.

۸- اسکوئر

شرکت خدمات مالی اسکوئر که توسط جک دورسی، مدیرعامل توییتر اداره می شود، سیاست مشابهی را به کار بسته و به کارمندانش اجازه خواهند داد به مدت نامحدود و حتی بعد از بازگشایی دفاتر دورکاری کنند.

۹- فیس بوک

مارک زاکربرگ، مدیرعامل شبکه اجتماعی فیسبوک در اواخر ماه مه به کارمندانش اعلام نمود خیلی از آنها می توانند به مدت نامحدود به کار از خانه بپردازند و می خواهد دورکاری کارمندانش را تا آخر سال ۲۰۲۰ ادامه دهد.

۱۰- سلزفورس

شرکت نرم افزاری مبتنی بر ابر آمریکایی سلزفورس در ماه مه اعلام نمود که به همه کارمندانش گزینه دورکاری تا آخر سال ۲۰۲۰ را فراهم نموده است بااینکه ۱۶۰ مقر این شرکت در سراسر جهان برنامه بازگشایی متفاوتی دارند.

۱۱- آمازون

فروشگاه اینترنتی آمازون به کارمندانش اجازه داده است تا هشتم ژانویه سال ۲۰۲۱ به دورکاری بپردازند.

۱۲- اسپاتیفای

پلتفرم پخش موسیقی، پادکست و ویدیو به کارمندانش در سراسر جهان اعلام نمود می توانند تا سال ۲۰۲۱ به دورکاری بپردازند. هر دفتری برمبنای دستورالعملهای دولتی شهر به شهر گشوده خواهد شد.

۱۳- هیتاچی

غول الکترونیکی ژاپنی هیتاچی همین طور به کارمندانش اجازه داد در بحبوحه شیوع ویروس کرونا از خانه به انجام وظایفشان بپردازند و متعهد شد ۷۰ درصد از کارمندانش بطور دائمی از خانه کار کنند.

۱۴- کوین بیس

شرکت صرافی ارز دیجیتال کوین بیس که در منطقه خلیج سانفرانسیسکو قرار دارد، دورکاری را به یک گزینه دائمی تبدیل خواهدنمود. برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس در ماه مه اعلام نمود که این شرکت فضای دفتر را به کسانی که تمایل داشته باشند بعد از قرنطینه عرضه خواهدنمود اما بیشتر وظایف کاری در این شرکت دورکار خواهند ماند.

۱۵- مسترکارت

شرکت مسترکارت می خواهد بازگشت رسمی به دفتر کار را به این زودی اجرایی کند و در ماه مه اعلام نمود کارمندانش می توانند تا زمانی که مشکلی برای بازگشت وجود نداشته باشد، به دورکاری ادامه دهند.

۱۶- نیلسن

شرکت تحقیقاتی نیلسن می خواهد دفاتر نیویورک سیتی خودرا به فضاهای دیدار برای کارمندانی تبدیل کند که حتی بعد از اختتام پاندمی همچنان به دورکاری ادامه می دهند.

۱۷- نیشن واید اینشورنس

شرکت بیمه نیشن واید اینشورنس در ماه مه بدنبال شیوع ویروس کرونا اعلام نمود می خواهد شمار دفاتر خودرا از ۲۰ به چهار دفتر کم کند. بیشتر کارمندان این شرکت بطور دائمی به دورکاری خواهند پرداخت.
1399/05/30
11:13:09
5.0 / 5
1823
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان