انتشار سیاست های امنیت سایبری كاخ سفید در رابطه با فضا

انتشار سیاست های امنیت سایبری كاخ سفید در رابطه با فضا كارا پیام: كاخ سفید بمنظور حفظ امنیت سیستم های مورد استفاده در فضا توسط بخش دولتی و خصوصی این كشور یك دستورالعمل امنیت سایبری موسوم به اس پی دی -5 منتشر نموده است.به گزارش کارا پیام به نقل از انگجت، تازه ترین دستورالعمل دولت ترامپ در رابطه با سیاست های فضایی این کشور حاوی جزئیاتی در مورد ماموریت ها و وظایف نهادهای فضایی خصوصی و دولتی این کشور نیز است و از آنها خواسته شده تا برای حفاظت از تجهیزات و سیستم های خود در مقابل تهدیدهای هکری تمهیداتی بیاندیشند.
از جمله مهم ترین بخش های این دستورالعمل اجبار اپراتورهای دستگاه های فضایی برای رمزگذاری داده های دریافتی از دیگر کارکنان و فضاپیماها و غیره است. همین طور باید به صورت فیزیکی تمهیداتی اندیشیده شود تا سیستم های کنترل و ارتباطات فضاپیماها، ماهواره ها و غیره در مقابل سرقت داده ها، ارسال پارازیت و غیره مورد حفاظت قرار بگیرند.
همچنین خرید تجهیزات فضایی باید از شرکت های مورد اعتماد صورت بگیرد و تجهیزات خریداری شده از کشورهای خارجی به دقت مورد بررسی قرار بگیرند. البته باید توجه داشت که خیلی از بخش های این دستورالعمل از قبل توسط مؤسسات فضایی دولتی و خصوصی اجرا می شدند.


منبع:

1399/06/15
22:58:48
5.0 / 5
2219
تگهای خبر: اپراتور , سایبر , شركت , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان