درمان دیستروفی ماهیچه ای با دستكاری ژنتیك

درمان دیستروفی ماهیچه ای با دستكاری ژنتیك دیستروفی ماهیچه ای یك بیماری غیر قابل درمان است كه موجب تخریب یا اختلال در رشد بافت های ماهیچه ای می شود ولی با بهره گیری از روش دستكاری ژنتیك می توان با آن مقابله نمود.به گزارش کارا پیام به نقل از نیواطلس، از روش دستکاری ژنتیک کریسپر تاکنون برای درمان یا کاهش اثرات مخرب برخی بیماری ها استفاده شده است. برای اینکه با این روش می توان تغییراتی در دی ان ای انسان ها انجام داد تا دی ان ای های معیوب حذف یا اصلاح شوند. این دفعه پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا از این روش دستکاری ژنتیک برای تغییر دادن آر ان ای ها بجای دی ان ای ها بهره برده اند.
استفاده از این روش تازه سبب نابودی برخی مولکول های سمی و کاهش تجمع آنها در بدن شده است. این دستاورد تازه علمی راه را برای درمان دیستروفی ماهیچه ای و کاهش مشکلات ناشی از آن هموار می کند.
ار ان ای ها در بدن مانند یک سرویس ارتباطی و مخابراتی عمل می کنند و اطلاعاتی را در مورد ژن های بدن به سلول های عامل تولید پروتئین منتقل می کنند و از این طریق به مدیریت پروسه مذکور کمک می کنند. اگر ار ان ای از الگوی درستی تبعیت نکند، تجمع پروتئین ها و برخی مواد دیگر در نقاط نامناسبی از سلول های بدن رخ می دهد و در نتیجه اختلال هایی مانند اوتیسم و سرطان در بدن رخ می دهد.
در عین حال روش دستکاری ژنتیک کریسپر، بوسیله هدایت آنزیمی به نام Cas۹ به برش دی ان ای های معیوب و غیرفعال سازی ژن های آنها کمک کرده و انتظار می رود شبیه سازی این پروسه مقابله با دیستروفی ماهیچه ای را نیز تسهیل کند.

1399/06/25
12:50:26
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: سرویس , مخابرات , مدیریت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان