وزیر ارتباطات و فناوری:

در زمینه فیبر دریایی توان داخلی را به نمایش گذاشتیم

در زمینه فیبر دریایی توان داخلی را به نمایش گذاشتیم به گزارش كارا پیام هرمزگان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: قبل از این در زمینه فیبر دریایی توان داخلی نداشتیم، اما افتتاح پروژه بزرگ رینگ فیبر نوری جزایر با توان ملی و گسترش خودكفایی كشور انجام شد و با این مهم هزینه پروژه به یك سوم كم شد.محمد جواد آذری جهرمی عصر امروز(۲۶ شهریورماه) در آئین افتتاح پروژه بزرگ رینگ فیبر نوری جزایر قشم، کیش و خارک بوشهر، با اعلان اینکه شرایط کرونایی اهمیت و جایگاه فضای مجازی و ساختارهای ارتباطی در جهان را بیش از پیش مشخص کرد، اضافه کرد: شبکه فیبرنوری در قشم، کیش و خارک پایدار شده و ظرفیت رادیویی تا تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی گسترش یافته و این جزایر نیز باید با سرمایه گذاری دولتی به شبکه فیبر متصل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: قبل از این در زمینه فیبر دریایی توان داخلی نداشتیم، اما این پروژه با توان ملی و گسترش خودکفایی کشور انجام شد و با این مهم هزینه پروژه به یک سوم کم شد.

آذری جهرمی عنوان کرد: در سال ۹۶ از مجموع مردم هرمزگان که به خدمات ارتباطات تلفن و پیامک دستری داشتند ۸۰ درصد بوده که امروز به بیش از ۹۸.۶ درصد رسیده، پهنای باند اینترنت هرمزگان از ۲۶ درصد به ۸۶ درصد رسیده و جهشی بزرگ در استان است.

وی افزود: هرمزگان ویترین کشور است و خیلی از گردشگر ها در آن حضور می یابند که شناسنامه مواجهه اولیه گردشگران با ایران بشمار می رود و ضعف در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات سبب ایجاد تصور عقب ماندگی می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: اجرای ۱۲۰ سایت جدید نسل سوم و چهارم مصوب شده و ۲۲۰ کیلومتر فیبر جدید همچون ۸۰ کیلومتر در بخش عمومی حاجی آباد و ۱۰۰ کیلومتر در بخش عمومی بشاگرد اجرا خواهد شد که مجموعا ۱۰۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و عملیات آن از فردا شروع می شود و انتظار است تا ۲۰ اسفند به بهره برداری برسد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه توسعه استان هرمزگان ملموس است و تمامی دولت ها خدمات مهمی داشته اند، افزود: ثروتمندترین و فقیرترین مردم در هرمزگان وجود دارند و با تنوع مذهبی، تاریخی، اقتصادی و زیست محیطی مدیریت در هرمزگان دشوار است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه اشکالاتی وجود دارد که ناشی از انتظارات بجا، محدودیت منابع و گاهی ضعف های مدیریتی است، اشاره کرد: در قیاس با سایر نقاط کشور، هرمزگان و قشم رشد محسوسی داشته و البته مشکلاتی هم هست که باید برای حل آن کوشش کرد.

وی بیان کرد: توسعه زیرساخت های ارتباطی خصوصاً در شرایط فعلی برای تسریع تحقق عدالت آموزشی بسیار حائز اهمیت می باشد.همچنین حمید فتاحی، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در آیین افتتاح پروژه رینگ فیبر نوری جزایر قشم، کیش و خارک با بیان این مطلب اظهار داشت: با شروع به کار این پروژه بحث پایداری، حفظ و ارتقای ارتباطات میان جزایر و سرزمین اصلی تقویت خواهد شد.

وی اضافه کرد: تکالیفی که برای وزارت ارتباطات در موضوع مهم شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده است، بحث برقراری ارتباطات پایدار به خصوص در مناطقی است که از بعد فاصله دارای امکانات کمتری هستند در چهارچوب عدالت ارتباطی بطور جدی مورد توجه قرار گرفته است.

فتاحی افزود: روزی که در دفتر آقای آذری جهرمی مشغول برنامه ریزی این پروژه ها بودیم، ایشان عنوان کردند برای این پروژه یک شعار در نظر بگیرید و خودشان پیشنهاد کردند، اتصال پاره های تن وطن به سرزمین اصلی شعار این پروژه باشد که انتخاب این شعار انگیزه ای برای همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت شد با این نگاه که ما تکه هایی از وطن را داریم به سرزمین اصلی متصل می نماییم.

معاون وزیر ارتباطات اشاره کرد: یکی دیگر از خاصیت های مهم این پروژه اجرای فیبر نوری دریایی با اتکا با دانش و توان شرکت های داخلی بود و توانستیم پکیج کامل طراحی و اجرای مسیرهای دریایی را توسط شرکت های داخلی اجرا نماییم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در خاتمه اظهار داشت: ما اینجا متوقف نخواهیم شد و در نظر داریم با این دانشی که به وجود آمده و با این حرکت و همدلی، ارتباطات جزایر را بیش از پیش پایدار نماییم و با اهمیت تر از آن با همکاری که با شرکت صنایع قطعات الکترونیکی شروع شده به دنبال ایجاد بازارهای منطقه ای و صادرات خدمات در حوزه ایجاد مسیرهای فیبرنوری دریایی هستیم.

منبع:

1399/06/28
20:02:45
5.0 / 5
2104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان