بانداژی كه شكستگی را درمان می كند

بانداژی كه شكستگی را درمان می كند تعدادی از محققان بانداژی زیست تجزیه پذیر ابداع نموده اند كه حاوی پروتئین های تشكیل دهنده استخوان است و با چسباندن آن روی محل شكستگی، درمان آنرا تسریع  می كند.به گزارش کارا پیام به نقل از دیلی میل، نوع جدیدی از بانداژ توسعه یافته که می تواند با پیوند زدن پروتئین های تشکیل دهنده استخوان و سلول های بنیادی در محل شکستگی، آنرا درمان کند.
در حقیقت بانداژ مذکور حاوی ماده زیستی به نام Wn۳a است که به محل شکستگی استخوان می چسبد و پروسه درمان آنرا تسریع می کند. این ماده روی جمجمه موش ها آزمایش شده است.

پس از آنکه استخوان شکسته احیا شد و ضخامت آن به دو تا سه برابر موی انسان رسید، بانداژ مذکور بدون هیچ عارضه جانبی در بدن انسان جذب می شود. به عبارت دیگر این بانداژ زیست تجزیه پذیر است.
محققان امیدوارند بعد از آزمایش های بالینی، با کمک این بانداژ پروسه درمان استخوان های شکسته در بیمارستان ها را دگرگون کنند.
دکتر شکری حبیب محقق ارشد این پژوهش از کالج کینگ لندن می گوید: با بهره گیری از این فناوری برای اولین بار در آزمایشگاه استخوان را شبیه بقیه بافت های بدن از سلول های بنیادی انسان طی یک هفته مهندسی کردیم. در مرحله بعد سلول های مهندسی شده را در استخوان شکسته پیوند زدیم تا سرعت درمان آن بیشتر شود. این بانداژ ظریف و انعطاف پذیر است و بدین سبب می توان آنرا به روشی که قابلیت تهاجمی کمتری داشته باشد، روی بدن چسباند.
این بانداژ از نوعی پلیمر تایید شده در سازمان غذا و دارو آمریکا برای مصارف درمانی و دندانپزشکی تولید شده است.

1399/07/02
10:09:18
5.0 / 5
1817
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان