در حوزه های خدمات پزشكی و حمل و نقل صورت می گیرد

امضای دو تفاهم نامه در زمینه كاربردهای نسل پنجم اینترنت در ایران

امضای دو تفاهم نامه در زمینه كاربردهای نسل پنجم اینترنت در ایران دو تفاهم نامه در حوزه های خدمات پزشكی و حمل و نقل در بستر تكنولوژی نسل پنجم ارتباطات (5G)، بین دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی، معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شركت خدمات ارتباطی ایرانسل به امضاء می رسد.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، یکشنبه ششم مهرماه در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دو تفاهم نامه در حوزه های خدمات پزشکی و حمل و نقل هوشمند امضا می شود.
تفاهم نامه نخست میان معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به امضا می رسد.
هدف از امضای این تفاهم نامه ارائه مشاوره خدمات پزشکی ازراه دور در بستر تکنولوژی های جدید خصوصاً نسل پنجم ارتباطات است و دراین زمینه از بستر ارتباطی شرکت ایرانسل استفاده می شود.
تفاهم نامه دوم نیز بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ایرانسل امضا می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با امضای این تفاهم نامه، حمل و نقل هوشمند با بهره گیری از ظرفیت تکنولوژی های جدید به صورت آزمایشی در منطقه آزاد کیش عملیاتی خواهد شد و از قابلیت های اینترنت اشیا نیز در این عرصه استفاده می شود.
پیاده سازی سایر کاربست های تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات در صنایع مختلف، با همکاری سایر اپراتورها نیز در دستور کار قرار دارد.1399/07/05
23:53:56
5.0 / 5
2361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان