اینترنت سامانه های آموزش مجازی برای دانشجویان رایگان شد بعلاوه لیست سایتهای رایگان

اینترنت سامانه های آموزش مجازی برای دانشجویان رایگان شد بعلاوه لیست سایتهای رایگان كارا پیام: بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اینترنت رایگان برای همه دانشجویان كشور هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها، از امروز فعال می شود.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، مدارس و دانشگاه ها از هفته ابتدایی اسفندماه یعنی از همان زمان ورود ویروس کرونا به ایران تعطیل شدند و با تعطیلی کلاس ها، موضوع آموزش مجازی عنوان شد. اما یکی از مهم ترین چالش های آموزش آنلاین، دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به اینترنت عنوان شد و اینکه شرکت در کلاس های آنلاین دانشگاهی نیازمند حجم بالایی از اینترنت است و برای دانشجویان هزینه بالایی خواهد داشت.
با ادامه دار شدن روند تعطیلی کلاس ها، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره اینترنت دانشگاه ها توضیح داد: سه بسته برای دانشگاه ها، دانشجویان و اساتید وعده داده بودیم که از شروع مهر همه دانشگاه هایی که وزارت علوم به ما اعلام نموده باشد، سایت های آموزشی مورد نیازشان رایگان خواهد بود. بسته ای هم برای دانشجویان و اساتید برنامه ریزی کرده ایم که پروسه ثبت نام آن هم تا ابتدای مهر شروع می شود. وی همینطور از بسته های ۱۲۰ گیگابایتی برای اساتید دانشگاه ها آگاهی داد.
در این راستا آذری جهرمی امروز در توییتر نوشت: اینترنت «رایگان» برای همه دانشجویان کشور، در هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاهها، از امروز فعال می شود. ‏مشاهده فهرست سامانه ها فعلی مشمول طرح و همین طور ثبت نام سامانه های جدید توسط دانشگاه ها بوسیله سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است.
ارایه بسته آموزشی رایگان به دانشجویان
همچنین آذری جهرمی اظهار نمود: پس از آن که سامانه شاد برای دانش آموزان به صورت رایگان در سراسر شبکه ارائه شد، بسته اینترنتی مخصوص معلمان هم اختصاص یافت و تا ۱۵ مهر بسته مخصوص اساتید نیز فعال می شود.
وی اظهار داشت: دیشب بعد از مذاکرات فراوان با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بسته حمایتی از آموزش مجازی دانشجویان به سرانجام رسید. آن چیزی که مطابق این لیست داریم از همه مجموعه های دانشگاه های سراسر کشور شامل دولتی و خصوصی حدود ۱۱۰۰ دانشگاه است که سامانه های آموزشی توزیع شده ای برای خودشان دارند و روال آنها مانند آموزش و پرورش، متمرکز نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: به همین دلیل تصمیم گرفتیم استفاده از این سامانه ها را برای دانشجویان در سراسر شبکه رایگان نماییم که برای آموزش مجازی هزینه ای پرداخت نکنند. در دور قبل که این صورت گرفت برخی دانشجویان گلایه داشتند که سامانه های دانشگاهشان فعال نشده است و مجبور به پرداخت پول شده اند. ما از امروز لیست همه سامانه های آموزشی را که رایگان شده است، در سایت وزارت ارتباطات در دسترس همه قرار می دهیم.
طبق اعلام وزارت ارتباطات، آذری جهرمی گفت از مجموع ۱۱۰۰ دانشگاه تا حالا ۱۷۸ دانشگاه اطلاعاتشان را برای وزارت علوم و ما فرستاده اند که در سایت گذاشته شده و بیش از ۷۰۰ سامانه آموزشی است که رایگان شده است. در خود سایت وزارت ارتباطات هم امکانی را برای دانشگاه ها ایجاد کرده ایم که اطلاعات سامانه آموزشی شان را درج کنند و به محض درج در کمترین زمان ممکن آنها هم رایگان می شوند.
روسای دانشگاه ها، لیست اسامی را به فهرست اضافه کنند
وی اظهار داشت: از روسای دانشگاه های سراسر کشور می خواهیم اگر اسمشان در لیست نیست اسامی را وارد کنند تا دانشجویان متقبل پرداخت وجهی برای حوزه آموزش نشوند و بتوانند از تسهیلاتی که برایشان فراهم گشته است استفاده کنند. با فراگیری این موضوع، کل آموزش مجازی در کشور برای دانشگاه های دولتی، غیر انتفاعی، پیام نور و علوم پزشکی رایگان خواهد بود و می توانند از این تسهیلات ویژه استفاده کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: البته ما بسته ویژه ای هم برای دانشگاه ها در نظر داریم که شامل اتصال آنها به فیبر نوری و تهیه زیرساخت های لازم است که بامداد امروز در جلسه ای این مساله را پیگیری کردیم و شرکت مخابرات ایران تا هفته آینده جزئیات آنرا اعلام خواهدنمود و تلاش خواهد شد، نیازمندی های دانشگاه ها برای این سامانه های آموزشی برقرار شود. با این چارچوب بسته حمایتی دولت در بحث آموزش مجازی برای دانشجویان و دانش آموزان کامل می شود.
آذری جهرمی درباره حوزه های علمیه هم اظهار داشت: طلاب تماسهای زیادی با وزارت ارتباطات داشته اند و ما مکاتبه ای با آقای اعرافی داشتیم و درخواست کرده ایم که اطلاعات را به ما بدهند و همان تسهیلاتی که برای دانشگاه ها در نظر گرفته شده است، برای اساتید حوزه های علمیه و طلاب نیز لحاظ خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: سامانه ای که امروز در سایت وزارت ارتباطات باز شد، قابلیت ثبت سامانه های آموزش مجازی حوزه های علمیه را هم دارد که رایگان است و درباب اساتید حوزه هم متناسب با همان ساختاری که برای اساتید دانشگاه در نظر گرفتیم بسته های ویژه ای داریم که به محض دریافت اطلاعات از حوزه های علمیه، اقدامات لازم خواهد شد.
بر اساس این گزارش، این امکان با مشارکت اپراتورهای مخابراتی برمبنای اطلاعات دریافتی از متولیان امر آموزش فراهم گشته است. بررسی لیست سامانه های آموزشی اعلام شده برای اعمال تعرفه رایگان، بوسیله این لینک امکان پذیر است. همین طور برای مراکز آموزشی که مشخصات آنها در سامانه مذکور درج نشده، امکان ثبت نام و درج اطلاعات توسط مدیر فناوری آن مرکز، در آدرس مذکور تا ۳۰ مهرماه، میسر است.1399/07/15
11:50:55
5.0 / 5
1674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان