طرح جدید الون ماسك برای تحویل جهانی یك ساعته سلاح

طرح جدید الون ماسك برای تحویل جهانی یك ساعته سلاح كارا پیام: ارتش آمریكا با همكاری الون ماسك و شركت تحت رهبری وی اسپیس ایكس به دنبال اجرای طرح تازه ای بمنظور تحویل یك ساعته اسلحه در هر جای جهان است.به گزارش کارا پیام به نقل از اسلش گیر، الون ماسک مدعی است با اجرای این طرح جاه طلبانه تحویل سلاح در هر جای جهان در عرض یک ساعت امکان پذیر خواهد شد.
در قالب این طرح علاوه بر تحویل یک ساعته سلاح، انواع محموله های نظامی با حجم و وزن های متفاوت نیز طی همین مدت با بهره گیری از راکت های فضایی قابل تحویل خواهد بود.
راکتی که بدین منظور در نظر گرفته شده، با سرعت ۱۲ هزار کیلومتر در ساعت حرکت می کند و می تواند ۸۰ تن بار و اسلحه حمل کند. راکت مورد اشاره می تواند در هر کجای کره زمین فرود آید. اسپیس ایکس هم اکنون به دنبال محاسبه هزینه ها و چالش های فنی اجرای این طرح است. پرتاب آزمایشی این راکت برای سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده و بنظر می رسد ارتش آمریکا با اجرای چنین طرحی به آسانی و در عرض یک ساعت می تواند محموله های نظامی خودرا از آمریکا به افغانستان منتقل کند. هم اکنون انتقال محموله های نظامی آمریکا به افغانستان با هواپیماهای سی ۱۷ که با سرعت ۹۵۰ کیلومتر در ساعت پرواز می کند، ۱۵ ساعت طول می کشد.


منبع:

1399/07/21
14:34:20
5.0 / 5
2256
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان