كاهش ترافیك مرسولات پستی در سه ماه ابتدایی سال

كاهش ترافیك مرسولات پستی در سه ماه ابتدایی سال كارا پیام: آمار ترافیك مرسولات پستی تا آخر سه ماهه ابتدایی سالجاری،  به ۴۷ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۷۳۱ رسیده كه حاكی از كاهش ارسال مرسولات پستی است.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، محیط پست در خلال دو دهه اخیر تغییرات زیادی داشته و همان گونه که مسؤولان معتقدند جنبه های زیست اجتماعی بشر گرفتار تغییرات زیادی شده و بخش سنتی پست را گرفتار تغییراتی کرده است. ازطرفی ظهور فناوری های نوین الکترونیکی و همه گیر شدن اینترنت و تلفن همراه در کنار مقررات زدایی در عرصه پست، تأثیری عمیق بر سازمان های پستی گذاشته و حضور پست را در بخش های سنتی کمرنگ تر کرده است.
با گذر زمان بخش اعظمی از کسب وکارهای سنتی با توسعه ارتباطات الکترونیک به سمت الکترونیکی شدن رفته اند و کسب وکارهایی که نتوانستند این مسیر را به درستی طی کنند، عرصه ی رقابت را به رقبای الکترونیکی خود واگذار کردند. از آن جا که با توسعه شبکه های ارتباطی، سهم پست در حال کاهش است، بر مبنای تاکید اتحادیه جهانی پست و با عنایت به زیرساخت های موجود، پست باید مأموریت های جدیدی برای خود بوجود آورده و به سه بعد فیزیکی، الکترونیکی و بعد مالی برسد.
آمار عرضه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حاکی است که در سال ۱۳۹۵، ترافیک مرسولات پستی ۴۹۵ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۱۱ و در سال ۱۳۹۶ به ۴۷۶ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۵۵۹ بوده و در سال ۱۳۹۷، به ۳۶۷ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۲۴۰ و در سال ۱۳۹۸، به ۲۸۷ میلیون و ۲۱ هزار و ۹۳ رسیده است.
این در شرایطی است که آخرین آمار منتشرشده از آن حکایت می کند که ترافیک مرسولات پستی تا آخر سه ماهه ابتدایی سالجاری، به ۴۷ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۷۳۱ رسیده است و در مقایسه با آمار ۷۶ میلیون و ۳۴ هزار و ۲۲۱ در مدت زمان مشابه سال قبل نیز، با کاهش ۲۸ میلیونی در ترافیک مرسولات روبرو شده است.


این آمار با عنایت به سال های گذشته، نشان از کاهش ترافیک مرسولات پستی دارد. البته اسفندماه سال قبل با عنایت به انتشار کرونا در کشور، آمار ترافیک مرسولات پستی، افزایش قابل توجهی داشته است.
منبع:

1399/07/23
13:34:56
5.0 / 5
1350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان