راهكارهای امنیتی برای شركت هایی كه دوركاری می كنند

راهكارهای امنیتی برای شركت هایی كه دوركاری می كنند كارا پیام: شیوع ویروس كرونا، دوركاری را در بین سازمان ها و شركت ها در سرتاسر جهان افزایش داد و این در شرایطی است كه همچنان خیلی از شركت ها روش های امنیتی درستی برای مقابله با باج افزارها و بدافزارها ندارند، هرچند نشانه هایی از پیشرفت وجود دارد، چونكه حالا برخی سازمان ها به صورت فزاینده ای از راهكارهای مبتنی بر ابر مدرن نسبت به راهكارهای قدیمی منسوخ پیروی می كنند.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، همزمان با شیوع گسترده و بحران پاندمی ویروس کرونا که منجر به اعلام وضعیت اضطراری قرنطینه و دورکاری کارکنان در بخش های مختلف از جانب دولت کشورهای جهان شد، استفاده از سرویسهای مبتنی بر فضای ابری و اینترنت هم توسط کاربران افزایش قابل توجهی یافت که در کنار آن حملات سایبری به این سرویس ها هم رکورد زده است.
در سال های گذشته باج افزار، بدافزار و ویروس های کامپیوتری بسیاری در سرتاسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شرکت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد کرده اند. خطر حملات سایبری در کمین تمامی افراد، کاربران و شرکت های کوچک و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا کرد که کسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.
از طرفی کار از راه دور سبب شده است که خیلی از سازمان ها به علت راهکارهای دسترسی از راه دور، در بهره وری و درآمد عقب بمانند. در گزارش پلیس فتا، رهبران IT موردبررسی قرار گرفتند و ۱۹ درصد از آنها بیان نمودند که هنگام استفاده از راهکارهای دسترسی از راه دور قدیمی، اغلب یا همیشه مشکلات شبکه و تأخیر را تجربه می کنند و ۴۳ درصد دیگر هم می گویند که بعضی اوقات این مشکلات را دارند.
ارزیابی ۸۱ مورد گزارش از آن حکایت می کند که این مسائل منجر به کاهش بهره وری برای ۶۸ درصد از پاسخ دهندگان و از دست دادن درآمد برای ۴۳ درصد شده است. بر طبق این گزارش، سازمان ها هنگام کار از راه دور به روش های مختلف به صورت ایمن به شبکه های داخلی متصل می شوند. حدود ۶۶ درصد از آنها از VPN بهره برده اند، ۵۸ درصد بیان نمودند که از سرویس ابری از راه مرورگر وب استفاده می نمایند، ۴۸ درصد از طریق حل دسترسی از راه دور و ۳۴ درصد از دیوار آتش استفاده می نمایند. خیلی از سازمان ها هنوز از راهکارهای قدیمی مانند VPN و دیواره های آتش استفاده می نمایند تا مقیاس بندی کنند و با تنگناهای پیش رو و دید کم شبکه مبارزه کنند.

راه حل های امنیتی و کار از طریق دور
۳۳ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که رمز عبور تنها راه تأیید اعتبار خود برای دسترسی به سیستم ها است؛ درحالی که ۶۲ درصد از مدیران فناوری اطلاعات گفتند از راهکارهای امنیتی مبتنی بر ابر برای دسترسی امن از راه دور استفاده می نمایند، ۴۹ درصد گفتند هنوز از دیوار آتش و ۴۱ درصد از VPN سخت افزاری استفاده می نمایند.
اما نشانه هایی از پیشرفت وجود دارد، چونکه سازمان ها به صورت فزاینده ای از راهکارهای مبتنی بر ابر مدرن نسبت به راهکارهای قدیمی منسوخ پیروی می کنند. به دنبال همه گیری بیماری و تغییر در شیوه کار، ۷۲ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که به احتمال زیاد یا به صورت کامل راهکارهای امنیتی مبتنی بر ابر را می افزایند، ۳۸ درصد بیشتر از پیش از همه گیری.
مدیرعامل شرکت Amit Bareket اظهار داشت: با نیروی کار توزیع شده و متحرک امروز، مدل شبکه سنتی و مبتنی بر محیط دیگر منطقی نیست. جای تعجب نیست که شرکت ها به صورت فزاینده ای به سیستم عامل های سایبری و شبکه مبتنی بر ابر منتقل شوند. ازآنجایی که شرکت های تجاری در هراندازه برای مدیریت مشاغل خود به ابر تکیه می کنند، به روش های جدیدی برای برقراری امنیت نیاز دارند تا بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی یا شبکه از حملات سایبری به صورت مؤثری جلوگیری نمایند.
۷۴ درصد از پاسخ دهندگان به علت نگرانی های امنیتی، راهکارهای امنیتی مبتنی بر ابر را از راه سخت افزار استفاده می نمایند، ۴۴ درصد با کمک روش مقیاس پذیری مقابله می کنند و ۴۳ درصد ملاحظات صرفه جویی در وقت را ذکر می کنند. ۶۱ درصد از سازمان ها معتقدند محافظت از دستگاههای جدید بیشترین نگرانی امنیتی با عنایت به کار از راه دور است، درحالی که ۵۶ درصد اعلام کردند بیشترین نگرانی آنها عدم دید کاربران از راه دور است. ۳۹ درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند مقیاس پذیری بزرگ ترین چالش آنها در تأمین نیروی کار از راه دور است، درحالی که ۳۸ درصد گفتند تخصیص بودجه بزرگ ترین چالش آنها است.1399/08/12
14:44:12
5.0 / 5
1849
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان