علیرغم ادعای قبلی فاش شد؛

شناسایی معترضان آمریكا با فناوری تشخیص چهره پلیس

شناسایی معترضان آمریكا با فناوری تشخیص چهره پلیس به گزارش كارا پیام باوجود طرح ادعای كنار گذاشته شدن فناوری تشخیص چهره توسط پلیس آمریكا از همین فناوری در ماه ژوئن برای شناسایی معترضان در واشنگتن دی سی استفاده شده است.به گزارش کارا پیام به نقل از انگجت، پلیس آمریکا از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی یک معترض بهره برده که مشتی بر صورت یک مأمور پلیس کوبیده است. پلیس آمریکا تصویر ثبت شده از این فرد را با اطلاعات موجود در یک پایگاه داده محرمانه معروف به NCRFRILS مطابقت داده و با تطبیق دادن آن با عکس یک حساب کاربری در توئیتر از هویت فرد مورد اشاره مطمئن شده است.
استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط پلیس آمریکا با انتقادهای گسترده ای روبرو شده است. چونکه دقت آن به خصوص در زمان شناسایی هویت زنان و سیاه پوستان اندک است و بارها اشخاص بیگناهی را بعنوان مجرم شناسایی کرده است.
وجود پایگاه داده پلیس به نام NCRFRILS برای نخستین بار است که افشا می شود و ظاهراً از آن برای شناسایی هویت قاچاقچیان انسان و دزدان بانک هم استفاده شده است.
بر اساس بررسی های واشنگتن پست از سال ۲۰۱۹ به بعد، ۱۴ اداره پلیس فدرال و محلی بیشتر از ۱۲ هزار بار از پایگاه داده NCRFRILS برای تشخیص هویت افراد مظنون بهره برده اند.

1399/08/13
12:43:31
5.0 / 5
1487
تگهای خبر: بانك , فناوری , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان