شناسایی بیماریهای عصبی با بررسی الگوی تایپ با گوشی

شناسایی بیماریهای عصبی با بررسی الگوی تایپ با گوشی پژوهشگران در تازه ترین بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند كه تغییرات الگوی تایپ افراد در زمان استفاده از گوشی در گذر زمان می تواند نشان دهنده مبتلاشدن به بیماری هایی همچون ام اس باشد.به گزارش کارا پیام به نقل از نیواطلس، پژوهش جدیدی که دراین زمینه صورت گرفته نشان می دهد، کاربرانی که از گوشیهای لمسی برای تایپ استفاده می نمایند در صورت تخریب شبکه عصبی مغز به سبک همیشگی تایپ نخواهند کرد و تغییر الگو و شیوه حرکت دست برای تایپ بر روی نمایشگر به خوبی این مساله را نشان میدهد.
تایپ با گوشی مستلزم درگیر شدن تعداد زیادی از مناطق مغز انسان و هماهنگی آنها با یکدیگر است. سرعت تایپ افراد، شیوه جابجایی دست بر روی کلیدهای مختلف، میزان هماهنگی انگشتان، نحوه ضربه زدن و غیره همگی می تواند میزان سلامت شبکه عصبی مغز انسان ها را نشان دهد.
محققان هلندی جهت بررسی این مساله یک اپلیکیشن تلفن همراه طراحی نموده اند که با بررسی تغییرات استفاده از صفحه کلید گوشی می تواند ابتلاء به انواع بیماریهای عصبی را مشخص نماید. از این طریق ابتلای اشخاص به ام اس، آلزایمر و غیره در یک بازه زمانی چند ماهه مشخص می شود.
البته باید توجه داشت که این اپلیکیشن جایگزین روش های درمانی و دارو نمی گردد و تنها می تواند با اطلاع رسانی در مورد ایجاد بیماری در افراد به آنها در مورد ضرورت مراجعه به پزشک هشدار دهد.

1399/08/28
13:47:00
5.0 / 5
1531
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , تلفن , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان