معاون بنیاد ملی نخبگان:

وام مسكن نخبگان و استعدادهای برتر افزایش یافت

وام مسكن نخبگان و استعدادهای برتر افزایش یافت معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: دانش آموختگان برتر دانشگاهی(نخبگان) با كسب امتیازات علمی می توانند وام مسكن برابر با 3 هزار میلیون ریال دریافت نمایند.دکتر احسان چیت ساز و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر درباب تسهیلات در قالب وام مسکن به دانش آموختگان برتر دانشگاهی (نخبگان) اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان بخشنامه شناسایی پشتیبانی دانش آموختگان برتر دانشگاهی دارد که طی آن تسهیلات مختلفی همچون وام خرید یا ساخت مسکن به این افراد اعطا می کند.
وی اضافه کرد: این تسهیلات به نخبگان و افراد مستعد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان اعطا می شود و امسال هم نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان با اعلان اینکه این تسهیلات امسال افزایش ۲۰ درصدی داشته است، بیان کرد: امسال تسهیلات وام خرید یا ساخت مسکن برای هر مستعد برتر ۳، ۰۰۰ میلیون ریال است. این تسهیلات برمبنای بخشنامه های بنیاد و بعد از تصویب شورای پول و اعتبار به دانش آموختگان برتر پرداخت می شود.
چیت ساز با اعلان اینکه امسال یک هزار وام به تصویب رسیده است، بیان کرد: تعداد و مبلغ وام به صورت سالانه در شورای پول و اعتبار به تصویب می رسد و سال آینده بنا به نیاز این تعداد و مقدار افزایش می یابد.
به گفته وی، هر سال برمبنای محاسبات و پیش بینی ها حجم تقاضا به بانک مرکزی اعلام می شود و بانک مرکزی بر آن اساس به تخصیص ظرفیت به بانکهای عامل اقدام می کند.
وی با اعلان اینکه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برمبنای فعالیت ها و دستاوردهای دانش آموختگان برتر دانشگاهی اعطا می شود، اشاره کرد: در واقع منابع انسانی در قالب بخشنامه و شیوه نامه بنیاد ملی نخبگان، شناسایی شده و برمبنای فعالیت ها و دستاوردها به آنها تسهیلات اعطا می نماییم.
چیت ساز با اشاره به تعداد افرادی که امسال موفق به دریافت این وام شده اند، اظهار داشت: هزار نفر مشخص شده برای دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن می توانند تقاضای خودرا دبه بنیاد ملی نخبگان اعلام کنند.
چیت ساز با اشاره به شرایط دریافت وام اظهار داشت: باتوجه به اینکه امتیازهای دانش آموختگان به کمک نرم افزار تخصصی محاسبه می شود لازم است مستعدین برتر همه اطلاعات را بطور کامل در سامانه بارگذاری کنند. درخواست متقاضیان جهت استفاده از تسهیلات وام خرید / ساخت مسکن در آخر هر فصل بررسی می شود و معیار تعیین دوره بررسی درخواست ها، زمانی است که راستی آزمایی مدارک متقاضی به انتها رسیده باشد.
وی اظهار داشت: بازپرداخت تسهیلات وام خرید / ساخت مسکن با توافق بین متقاضی و بانک در اقساط ۵ تا ۱۵ ساله خواهد بود و مبلغ قسط باتوجه به مدت بازپرداخت و نرخ سود محاسبه و تعیین می شود و بنیاد ورودی به این مساله ندارد.
به گفته وی، این دانش آموختگان باید امتیازات لازم برای دریافت این تسهیلات همچون موفقیت های علمی، جایگاه تحصیلی بالا، برگزیده جشنواره های مورد تایید بنیاد و.. داشته باشند. در واقع کارهای نوآورانه افراد برمبنای امتیازهای بخشنامه های بنیاد ملی نخبگان محاسبه می شود و مشمول این تسهیلات می شوند.
وی اظهار داشت: این تسهیلات برمبنای شیوه نامه های دقیق و مدون به افراد نخبه و دانش آموختگان برتر اعطا می شود.

1399/09/08
13:13:02
5.0 / 5
1395
تگهای خبر: بانك , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان