نماینده مجلس :

در حوزه صنایع نرم و خلاق نیازمند تصویب قانون هستیم

در حوزه صنایع نرم و خلاق نیازمند تصویب قانون هستیم عضو فراكسیون دانش بنیان معتقد است: باتوجه به اهمیت شركت های خلاق با تصویب قانون باید تامین اعتبار و ارائه تسهیلات ارزان به آنها صورت گیرد.به گزارش کارا پیام به نقل از معاونت علمی و فناوری، مسلم صالحی نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باتوجه به نبود قوانین حمایتی درباب صنایع نرم و خلاق، دولت می تواند با پیشنهاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری لایحه ای را در این زمینه به مجلس عرضه نماید یا آنکه این معاونت می تواند به پشتوانه فراکسیون دانش بنیان، پشتیبانی از شرکت های خلاق را در قالب یک طرح در مجلس پیگیری کند.
عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با وجود کوشش های صورت گرفته برای پشتیبانی از شرکت های خلاق، به سبب نبود زیرساخت های قانونی، این حمایت ها نتوانسته است به شکل اساسی و ریشه دار مشکلات این حوزه را برطرف سازد.
صالحی با اشاره به برخی موانعی که شرکت های خلاق با آن مواجهند اظهار داشت: به سبب عدم آشنایی احتمالی برخی نهادهای اجرائی با شرکت های خلاق و فرایندهای طولانی اداری، برخی اوقات ممکنست یک فرد جوان که بنیانگذار استارت آپ و یک شرکت خلاق است، اصولاً دلسرد شود و از ادامه راه منصرف شود. بنا بر این تسهیل گری فرایندهای اداری و صدور مجوزهای قانونی، همچون مسائلی است که حتما نیازمند تصویب قانون است تا زیست بوم صنایع نرم و خلاق به رشد و تعالی مورد نظر برسد.
نماینده مردم حوزه انتخابیه اقلید در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بسیار لازم است تا جلسات تخصصی و کارشناسی میان نمایندگان عضو فراکسیون دانش بنیان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا شود تا قبل از تصویب قانون، تمام مسائل، مشکلات، دغدغه ها و حمایت های مورد نیاز استارت آپ ها و شرکت های خلاق در یک فضای کارشناسی، به صورت جزء به جزء مورد بحث و واکاوی قرار گیرد. بعد از این جلسات می توان امید داشت که قوانین تصویب شده از اتقان، صلابت و کارایی لازم برخوردار می باشند.
صالحی ضمن تشریح فضای مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قاطبه نمایندگان و خصوصاً فراکسیون دانش بنیان، مشتاق پشتیبانی از چنین شرکت های هستند. دولت نیز باید منابع لازم را به آنها اختصاص دهد. در حقیقت وقتی دیده می شود که برای اموری مانند موسسات مالی و اعتباری یا جبران زیان افراد سپرده گذار منابع مالی اختصاص می یابد، بسیار منطقی است که انتظار داشته باشیم تا منابعی نیز برای پشتیبانی از شرکت های خلاق نیز تخصیص یابد، برای اینکه هیچ مسئله ای در اقتصاد، اولویت دارتر از پشتیبانی از زیست بوم شرکت های خلاق و نوآور نیست.

1399/09/12
14:57:23
5.0 / 5
1671
تگهای خبر: شركت , فناوری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان