صفحات پیكربندی تجهیزات شبكه و امنیتی سازمان ها را ایمن كنید

صفحات پیكربندی تجهیزات شبكه و امنیتی سازمان ها را ایمن كنید تعداد زیادی از صفحات پیکربندی فایروال های سازمان ها و مسیریاب ها و صفحات مانیتورینگ شبکه از طریق شبکه  اینترنت قابل دسترسی است که لازم است دسترسی به این سرویس ها بوسیله اینترنت محدود شده و اگر نیاز به دسترسی راه دور دارد، حتما بوسیله vpn انجام شده و نسبت به تغییر کلمات عبور پیش فرض حتما اقدام گردد.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، رصد فضای سایبری کشور نشان از آن دارد که تعداد قابل توجهی از صفحات پیکربندی فایروال های سازمان ها، صفحات پیکربندی مسیریاب ها، صفحات مانیتورینگ شبکه و... بوسیله شبکه اینترنت قابل دسترسی است. این در حالی ست که متاسفانه در تعداد قابل توجهی از آنها از کلمه عبور پیش فرض هم استفاده شده است.
هفته گذشته مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) بیش از ۲۰۰ مورد هشدار به سازمان ها و شرکتها و تولیدکنندگان محصولات امنیتی داخلی ارسال کرده و بدین جهت نسبت به انتشار واسط های پیکربندی تجهیزات شبکه و امنیتی سازمان ها هشدار می دهد. لازم است که دسترسی به این سرویس ها بوسیله اینترنت محدود شده و اگر بنابر ضرورت های کرونائی نیاز به دسترسی راه دور دارد، حتما بوسیله vpn صورت گیرد. از آن مهم تر، نسبت به تغییر کلمات عبور پیش فرض حتما اقدام گردد.
انتخاب یک پسورد مطمئن و مناسب برای سیستم های کامپیوتری همیشه یکی از مواردی است که کاربران برای آن تا حدودی با مشکل مواجه اند، در صورتیکه با داشتن یک پسورد خوب و مطمئن می توان احتمال هک شدن (لو رفتن پسورد) ایمیل یا آی دی خودرا تا حد زیادی کاهش دهند.
کاربران همیشه برای انتخاب پسورد خود دو چیز را در نظر داشته باشند؛ اول اینکه هیچ گاه پسورد خودرا ساده انتخاب نکنند، برای اینکه داشتن پسورد ساده کار هکر را آسان تر کرده و خیلی ساده می تواند پسورد آی دی را هک کند، مثلا انتخاب پسورد ۱۲۳۴۵۶ هیچ گاه نمی تواند پسوردی مناسب باشد و دوم اینکه هیچگاه مشخصات فردی را برای پسورد خود انتخاب نکنند چون اگر کسی مشخصات افراد را داشته باشد می تواند به آی دی آنها نیز دسترسی داشته باشد، مثلا نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، نام همسر، شماره تلفن، تاریخ تولد نمی تواند پسورد مناسبی باشد.
1399/10/01
14:06:06
5.0 / 5
1257
تگهای خبر: ایمیل , اینترنت , تلفن , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان