درخواست مجازات ۹ سال زندان برای وارث سامسونگ

درخواست مجازات ۹ سال زندان برای وارث سامسونگ کارا پیام: دادستانهای کره جنوبی برای نایب رئیس شرکت سامسونگ الکترونیکس در پرونده مربوط به رشوه ای که رسوایی سیاسی در این کشور به بار آورد، مجازات 9 سال زندان را درخواست نمودند.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، دادستانهای ویژه این مجازات را در جلسه دادگاهی که روز چهارشنبه در دادگاه عالی سئول برگزار شد، درخواست نمودند. این دادگاه حکم نهایی درباره سرنوشت "جِی وای لی"، وارث سامسونگ و نایب رئیس این شرکت را در ۱۸ ژانویه اعلام خواهدنمود. دادستانهای کره ای در متن درخواستشان اعلام نمودند تاثیرات مثبت زیادی که این مدیر سامسونگ در جامعه داشته است، قابل انکار نیست اما تنها به سبب یک مشارکت اقتصادی، نباید در اجرای قانون تردید کرد.

این میلیاردر ۵۲ ساله با اتهامات سوءاستفاده در محاکمه مجدد مبارزه می کند. این پرونده اولین بار چهار سال پیش شروع شد و موجب زندانی شدن وی و برکناری پارک گئون هی، رئیس جمهور سابق کره جنوبی شد. نتیجه این پرونده ممکنست مسئله جانشینی در سامسونگ را پیچیده کند برای اینکه انتظار می رفت لی بعد از مرگ پدرش در اکتبر، رسما سکاندار این غول موبایل و الکترونیک شود.

لی متهم است هدایایی داده تا کنترل خود بر بزرگترین سازنده تلفن هوشمند جهان را تحکیم کرده و جانشینی اش را هموار کند. لی یک سال در زندان ماند و بعد از اینکه محکومیت پنج ساله اش توسط دادگاه تجدیدنظر نصف و معلق شد، در سال ۲۰۱۸ آزاد شد. اما دادگاه عالی در اوت حکم مذکور را باطل کرد و این مدیر را باردیگر روانه دادگاه کرد. لی این دفعه با مجازات شدیدتر حداقل پنج سال زندان روبروست برای اینکه میزان رشوه ای که از طرف دادگاه متهم به پرداخت آن شده، بالا رفته است.

با این حال با نزدیک شدن محاکمه به پایانش، کارشناسان احتمال زندانی شدن وی را اندک می دانند. قضات در دادگاه عالی از شرکت سامسونگ و شخص لی خواستند تدابیری را وضع کنند تا از فعالیت غیرقانونی جلوگیری شود و اعتبارپذیری در گروه سامسونگ بهبود پیدا کند. لی یک کمیته مستقل انطباق تشکیل داده و در ماه مه نسبت به تخلفات مربوط به فرآیند جانشینی شخصا عذرخواهی نمود. وی همین طور قول داد رهبری بزرگترین شرکت کره جنوبی را به فرزندانش واگذار نکند. کارهای کمیته انطباق احیانا در مجازات احتمالی لی مورد لحاظ قرار می گیرد.

اتهامات رشوه مربوط به ادغام جنجالی سال ۲۰۱۵ بین دو واحد سامسونگ است که کمک کرد لی کنترل این گروه را بدست بگیرد. دادستانها استدلال می کنند که سامسونگ بوسیله واسطه هایی اسب و هدایای مالی عرضه نموده بود تا اعتماد رئیس جمهور سابق کره جنوبی را برای حمایت دولت از این توافق جلب نماید.

لی که از سمت مدیر داخلی کناره گیری کرد، نایب رئیس و رهبر سامسونگ مانده است. در صورتیکه لی کان هی، پدر وی و رئیس سامسونگ در اکتبر درگذشت اما گروه سامسونگ لی را بلافاصله بعنوان رئیس جدید انتخاب نکرد و احیانا منتظر اختتام محاکمه است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، لی همین طور درگیر پرونده دیگری مربوط به ادغام جنجالی سال ۲۰۱۵ شده است. دادستانها در سپتامبر مقابل وی اعلام جرم کردند و محاکمه مقرر است در ۱۴ ژانویه ازسرگرفته شود.

منبع:

1399/10/11
18:42:39
0.0 / 5
1406
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان