پیگیری ۲ پلت فرم تولید واكسن در انستیتو پاستور ایران

پیگیری ۲ پلت فرم تولید واكسن در انستیتو پاستور ایران به گزارش کارا پیام استاد انستیتو پاستور اظهار داشت: پژوهشگران انستیتو پاستور بر روی 2 پلت فرم تولید واکسن در حال فعالیت هستند.به گزارش کارا پیام به نقل از مهر، دکتر کیهان آزادمنش استاد انستیتو پاستور و مدیر علمی یکی از شرکت های داروسازی در وبیناری مبتنی بر «بررسی وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورها و ارائه توانمندی کشور ایران در تولید آن» که به صورت آنلاین در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: یک چهارم واکسن های کرونا برمبنای پلت فرم های ناقل ویروسی هستند.
وی با اعلان اینکه به لحاظ تاریخی این نوع واکسن ها دارای نسل های یک تا سه هستند، اظهار داشت: نسل اول واکسن های «این اکتیو»، نسل دوم « کوکسید کونژوگه» و نسل سوم DNA و RNAها هستند.
آزادمنش افزود: هم اکنون واکسن های موجود از نسل اول هستند و تعداد کمی از واکسن های نوع سوم در اختیار داریم.
وی با تاکید بر اینکه در زمینه ناقل های ویروسی دو نوع کلی «تکثیرشونده» و «غیرتکثیر شونده» داریم، اظهار داشت: از نوع تکثیرشونده برای تولید واکسن استفاده می شود، مانند ویروس سرخک.
مدیر علمی این شرکت داروسازی با تاکید بر اینکه ما از دو پلت فرم برای تولید واکسن کرونا بهره برده ایم، افزود: یکی از این پلت فرم ها ویروس سرخک نوترکیب بعنوان ویروس تکثیر شونده است که ایمن بودن یکی از مزایای آن بشمار می رود.
آزادمنش با اعلان اینکه دانش فنی تولید سرخک بیش از ۶۰ سال است که در کشور وجود دارد، اظهار داشت: هم اکنون در پروژه های واکسن کرونا، ۴ پروژه اصلی در کشور در حال اجراست که از وکتور سرخک استفاده می شود و یکی از آنها در انستیتو پاستور است.
استاد انستیتو پاستور اشاره کرد: هم اکنون ۳ پروژه «ارزیابی میزان آنتی بادی خنثی کننده AD۵ در جمعیت ایرانی»، «ارزیابی میزان آنتی بادی ضد سویه واکسن سرخک در جمعیت ایرانی» و «ساخت سودو ویروس های S جهش یافته بمنظور ارزیابی قدرت خنثی» را در دستور کار داریم.


منبع:

1399/10/12
13:07:14
0.0 / 5
1364
تگهای خبر: آنلاین , شركت , وب , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان