وزیر ارتباطات:

تمام روستاهای مرزی بالای 20خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند

تمام روستاهای مرزی بالای 20خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند به گزارش کارا پیام سیستان و بلوچستان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: روستاهای بالای 20خانوار در مناطق مرزی تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند و روستاهای اطرافشان نیز از نعمت اینترنت برخوردار می شوند.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا محمدجواد آذری جهرمی که ۱۲ دیماه بمنظور بررسی میدانی وضعیت ارتباطات روستاهای منطقه سیستان به همراه استاندار سیستان و بلوچستان به شمال این استان سفر کرده بود؛ در گفت و گو با خبرنگاران با اعلان اینکه تا کنون ۲۵۰۰ روستا به شبکه ارتباطات متصل شده؛ اضافه کرد: ۱۲۰۰ روستای فاقد دسترسی به اینترنت باقیمانده است که در تلاش هستیم اتصال آنها تا اختتام دولت دوازدهم تمام شود.
وی افزود: همه ی این روستاها به صورت جداگانه بررسی و ظرفیت های مورد نیاز آنها استخراج شده و برخی از این روستاها هم نیاز به تصمیم گیری میدانی دارد تا بر این اساس ملاحظات لازم در طراحی ها لحاظ شود.
وزیر ارتباطات بیان کرد: روستاهای بالای ۲۰خانوار در مناطق مرزی و روستاهای همجوارشان از نعمت اینترنت برخوردار می شوند و برخی ایستگاه ها و پایانه های مرزی جدیدالاحداث که نیازمند اتصال به شبکه فیبر نوری هستند نیز برای اتصال آنها برنامه ریزی شده است.
آذری جهرمی اشاره کرد: با اتصال این مناطق به اینترنت، تفاوتی بین دانش آموزان، دانشجویان و شهروندان ساکن مناطق مرزی و شمال شهر تهران به لحاظ دسترسی به اینترنت وجود نخواهد داشت.
استاندار سیستان و بلوچستان هم اجرای طرح های زیرساختی مخابراتی را نیاز جدی استان به ویژه برای امور تحصیلی و اشتغال و سایر امور زندگی دانست.
احمدعلی موهبتی اجرای طرح های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را مستلزم همراهی مردم و همه دستگاه های اجرائی دانست.

وی با اعلان اینکه راه اندازی یک سایت با هزینه های سنگین ایجاد می شود؛ اظهار نمود: مردم از دولت انتظار دارند که اقدامات خوبی انجام دهد و دولت نیز انتظار دارد که نگهداری از تجهیزات و استفاده از سیستم را متعلق به خودشان بدانند و کمک کنند که این خدمات دوام و بقا داشته باشد.
منبع:

1399/10/13
13:36:55
0.0 / 5
1193
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان