حذف اپلیكیشن محبوب طرفداران ترامپ از فروشگاه گوگل

حذف اپلیكیشن محبوب طرفداران ترامپ از فروشگاه گوگل کارا پیام: گوگل اپلیکیشن Parler را به دنبال مورد استفاده قرار گرفتن این سرویس شبکه اجتماعی برای سازماندهی آشوبهای هفته گذشته در واشنگتن، از فروشگاه برنامه خود حذف نمود و اپل تهدید کرد اقدام مشابهی را انجام خواهد داد.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، سخنگوی گوگل در اطلاعیه ای اعلام نمود ما از ادامه ارسال پستها در اپلیکیشن Parler برای برانگیختن خشونت در آمریکا باخبر هستیم. می دانیم که می تواند بحث منطقی درباره سیاستهای محتوا وجود داشته باشد و حذف تمامی محتوای خشن برای اپلیکیشنها دشوار باشد اما برای ما توزیع یک اپلیکیشن بوسیله فروشگاه Google Play مستلزم این است که اپلیکیشن نظارتی قوی روی محتوا پیاده کند.

گوگل اعلام نمود Parler تا زمانی که به مسئله تهدید فوری و ادامه دار متوجه امنیت عمومی رسیدگی نکند، معلق خواهد ماند. این شرکت ماهها به Parler نسبت به سیاستهای مذکور هشدار داده بود.

شرکت اپل هم در نامه ای به طراحان Parler اعلام نمود اگر طرحی درباره اداره بیشتر این سرویس دریافت نکند، ظرف مدت ۲۴ ساعت این اپلیکیشن را از فروشگاه برنامه خود حذف خواهدنمود.

اپلیکیشن Parler در صفحه اپل استور، خودرا یک شبکه اجتماعی بی طرف با آزادی بیان توصیف کرده که به پشتیبانی از حقوق کاربر متمرکز است. این سرویس شبکه اجتماعی به دنبال اعمال محدودیتهایی توسط فیسبوک و توییتر برای مقابله با انتشار محتوای خشونت آمیز، نزد افراد افراطی محبوبیت پیدا کرده است. طبق آمار اپتوپیا، سرویس Parler طی ۹۰ روز گذشته در بین اپلیکیشنهای رایگان فروشگاه اپ استور اپل در رتبه ۱۸ قرار گرفته است.

گوگل اعلام نمود اپلیکیشن Parler از گوشی کاربرانی که قبل از این آنرا نصب کرده اند، حذف نخواهد شد. تعلیق این برنامه دسترس پذیر بودن Parler در سایر فروشگاههای برنامه اندرویدی را محدود نخواهد کرد. این غول اینترنتی به محتوایی اشاره نمود که شامل تهدیدهایی مقابل مقامات منتخب و طرحهایی برای سازماندهی راهپیمایی افراد مسلح در آمریکا بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل در نامه اش به Parler اعلام نمود این سرویس برای برنامه ریزی، هماهنگی و تسهیل کارهای غیرقانونی در واشنگتن دی سی در روز ششم ژانویه مورد استفاده قرار گرفت که به حوادث بی شمار همچون مرگ چند نفر، مصدومیتهای گوناگون و تخریب اموال منجر گردید.

منبع:

1399/10/21
14:06:17
0.0 / 5
1066
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان