كدام بسته های اینترنت موبایل به صرفه تر است؟

كدام بسته های اینترنت موبایل به صرفه تر است؟ کارا پیام: رگولاتوری اعلام نمود میانگین قیمت هر گیگابایت اینترنت در بسته های طولانی مدت اپراتورها که اعتبار زمانی بیشتری دارند، ارزان تر از میانگین قیمت در بسته های کوتاه مدت است و افرادی که به صورت مستمر از اینترنت استفاده می نمایند، می توانند برای کاهش هزینه های خود بسته های بلندمدت را خریداری کنند.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، اگر مشترکی بسته اینترنتی خریداری نکند و به صورت آزاد از اینترنت همراه خود استفاده نماید، در هزینه های سیم کارتش اختلاف قیمت بسیاری به وجود می آید. بنا بر این هم اکنون بیشتر استفاده از مصرف داده همراه به سمت بسته های تشویقی و تخفیفی اپراتورها هدایت می شود.
در این راستا، پیمان قره داغی اظهار داشت: در صورتیکه مشترکان اپراتورهای سیار به پیامی که از جانب اپراتور در خصوص اتمام حجم بسته اینترنت همراه برایشان ارسال می شود، توجه نکنند و برای خرید یا تمدید بسته اینترنت جدید اقدام نکنند؛ تعرفه اینترنت مصرفی مشترک به صورت آزاد محاسبه می شود که این مساله می تواند هزینه بسیاری برای مشترکان به همراه داشته باشد.
مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری با اعلان اینکه تعرفه هر گیگابایت اینترنت آزاد برای سیمکارت های دایمی حدود ۴۲ هزار تومان و برای سیمکارت های اعتباری حدود ۶۳ هزار تومان است، عنوان کرد: به همین دلیل رگولاتوری از اپراتورها خواست طرح کنترل مصرف آزاد را در قالب کد دستوری تعریف کنند تا مشترکان بعد از اتمام اعتبار بسته با فعال کردن آن بتوانند مصرف آزاد اینترنت خودرا کنترل کنند.
قره داغی اضافه کرد: به همین دلیل مشترکان تلفن همراه برای کنترل هزینه های اینترنت خود می توانند با شماره گیری کدهای دستوری اعلام شده، مصرف آزاد اینترنت را در سیمکارت های خود مسدود کنند. البته اگر مشترکی بخواهد مصرف اینترنت آزاد را برای سیمکارت خود فعال کند نیز می تواند در اپراتور همراه اول کد دستوری #۱۱۴*۱۰۰* و در اپراتور ایرانسل نیز کد دستوری #۴*۳*۵۵۵*را شماره گیری کند.

چالش مشترکان برای اتخاب بسته مناسب دیتا
وی با اعلان اینکه توسعه کسب وکارهای اینترنتی، گسترش دورکاری و برخط شدن آموزش و تحصیل در کشور، موجب افزایش میزان استفاده مشترکان از اینترنت شده است، اظهار نمود: هم اکنون انتخاب مناسب ترین بسته دیتا به یکی از چالش های پیش روی مشترکان، تبدیل گشته است. بر طبق بررسی های انجام شده، میانگین قیمت هر گیگابایت اینترنت در بسته های طولانی مدت اپراتورها که اعتبار زمانی بیشتری دارند، ارزان تر از میانگین قیمت در بسته های کوتاه مدت است.
مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری، عنوان کرد: به همین دلیل به افرادی مانند معلمان، دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان، صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و... که در طول سال و به صورت مستمر از اینترنت استفاده می نمایند، سفارش می شود برای کاهش هزینه های خود بسته های بلندمدت، که دارای اعتبار زمانی بیشتری است را خریداری کنند.
قره داغی درباره روش های خرید بسته های اینترنت همراه در اپراتورهای مختلف بیان کرد: برای خرید بسته های اینترنت همراه در اپراتورهای سیار، اپلیکیشن همراه من (my mci) و کد دستوری #۱۰۰*در همراه اول، اپلیکیشن ایرانسل من (my irancell) و کد دستوری #۵*۵۵۵* در ایرانسل و اپلیکیشن رایتل من (my rightel) و کد دستوری #۱۴۲* در رایتل وجود دارد که مشترکان می توانند با بهره گیری از آنها بسته اینترنت مناسب خودرا انتخاب و خریداری کنند.
منبع:

1399/11/01
18:32:41
0.0 / 5
1013
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان