با حضور ستاری:

۳ مركز نوآوری دانشگاه صنعتی امیركبیر

۳ مركز نوآوری دانشگاه صنعتی امیركبیر به گزارش کارا پیام ۳ مرکز نوآوری مهندسی پلیمر و رنگ، مهندسی هوافضا و عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد.به گزارش کارا پیام به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مراکز نوآوری مهندسی پلیمر و رنگ، مهندسی هوافضا و عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر امروز با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد.
دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حاشیه این مراسم اظهار داشت: ایجاد مراکز نوآوری و فناوری از دو سال قبل در دانشکده های دانشگاه شروع شد. فعالیت این مراکز جدا از فعالیتهای در ارتباط با برج فناوری ابن سینا و برج فناوری شماره ۲ دانشگاه است.
وی اضافه کرد: برج های فناوری در حاشیه دانشگاه خیلی مفید هستند اما برنامه داشتیم در دل دانشگاه هم مراکز فناوری داشته باشیم تا اساتید و دانشجویان بیشتر در این عرصه فعالیت کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه این مدل در هیچ دانشگاهی پیاده سازی نشده و دانشگاه صنعتی امیرکبیر نخستین دانشگاه در کشور است که این مدل را اجرایی کرده است، اظهار داشت: با آغاز به کار این ۳ مرکز درحال حاضر ۹ مرکز نوآوری و فناوری در دانشکده های دانشگاه به راه افتاده است که برنامه داریم در دیگر دانشکده ها هم این مراکز راه اندازی شوند.
وی تصریح کرد: در این مراکز فعالیتهای در ارتباط با پیش رشد انجام می شود بعد از آن در برج فناوری ابن سینا و برج فناوری شماره ۲ دانشگاه شرکتهای دانش بنیان شکل می گیرند و بعد از آنکه شرکتهای دانش بنیان به بلوغ لازم رسیدند جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود که تابحال هم چندین سرمایه گذار خصوصی برای این فعالیت اعلام آمادگی کرده اند.
معتمدی با اشاره به اینکه مبحث تأمین فضای پردیس نوآوری و فناوری دانشگاه درحال پیگیری است، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت راه اندازی مراکز فناوری دانشکده های این دانشگاه کمک های خوبی داشته به نحوی که فضای فیزیکی و بخشی از نیازها از جانب دانشگاه تأمین و تجهیز مراکز با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده است.
وی افزود: سال جاری در قراردادهای صنعتی چهار برابر سال قبل قرارداد منعقد شده است که نشان داده است ما با موفقیت به سمت دانشگاه نسل سوم و تأثیرگذاری در گردش اقتصادی کشور حرکت کرده ایم. الان ۲۹۸ شرکت دانش بنیان در این دانشگاه فعالیت می نمایند. تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۰ دومین برج فناوری دانشگاه هم با حمایت معاونت علمی راه اندازی می شود.


منبع:

1399/11/13
00:17:00
0.0 / 5
1175
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان