جف بزوس از مدیرعاملی آمازون خداحافظی می كند

جف بزوس از مدیرعاملی آمازون خداحافظی می كند کارا پیام: جف بزوس، مدیرعامل آمازون در سه ماهه سوم سال 2021 از سمت خود کنار می رود و اندی جیسی، مدیر واحد رایانش ابری آمازون جایگزین وی خواهد شد.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، جیسی ۵۳ ساله سالهاست بعنوان جانشین احتمالی بزوس دیده می شود که بیش از ۲۵ سال پیش آمازون را بعنوان یک کتابفروشی آنلاین در گاراژش در سیاتل تاسیس کرد و به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شد.

پس از این که جف ویلک، مدیر کسب وکار مصرف کننده آمازون که یکی از نامزدهای سمت مدیرعاملی بود سال قبل اعلام نمود امسال این شرکت را ترک می کند، احتمال جانشینی جیسی غیرقابل اجتناب به نظر می رسید.

شرکت آمازون در اطلاعیه ای اعلام نمود بزوس ۵۷ ساله که از زمان تاسیس این شرکت هدایت آنرا برعهده داشته است، رئیس هیات مدیره خواهد شد.

این تغییر مدیریتی در شرایطی روی می دهد که آمازون غیرقابل توقف بنظر می رسد و در بحبوحه همه گیری کووید ۱۹ فروش کم سابقه ای پیدا کرده و درآمد و سود عظیمی را برای خدمات وب آمازون که جیسی به ایجاد و مدیریت آن کمک کرد، به همراه آورده است. مدیرعامل آینده آمازون که از سال ۱۹۹۷ در این شرکت بوده است، احیانا آمازون را در راه فعلی نگه می دارد. بزوس هم راه دوری نمی رود و مانند بیل گیتس که بعد از واگذاری سمت مدیرعاملی، رئیس هیات مدیره مایکروسافت ماند، رئیس هیات مدیره آمازون می شود.

بزوس در اطلاعیه ای اعلام نمود وقتی به نتایج مالی آمازون نگاه می کنید می بینید که آنچه که در حقیقت مشاهده می کنید نتیجه تجمیع بلندمدت ابداع است. هم اکنون آمازون را در مبدعانه ترین وضعیتش می بینم که زمان را برای این تغییر مناسب می کند.

نقش جدید بزوس به وی اجازه می دهد روی نوآوری متمرکز شود که به شدت به آن علاقمند است و دیگر درگیر وظایف روزانه اداره امپراطوری جهانی که در قاره های گوناگون هدف تفحص رگولاتوری و انتقاد درباره رفتارش با کارگران کم مزد قرار گرفته است، نباشد. بزوس می تواند توجه خودرا به ایده هایی متمرکز کند که ارزش سرمایه گذاری دارند و همین طور به دیگر علاقمندیهایش نظیر مالکیت شرکت اکتشاف فضای بلو اوریجین و واشنگتن پست و آرمانهایی مانند تغییرات اقلیمی بپردازد. بزوس حدود ۲۰۰ میلیارد دلار ثروت خالص دارد که وی را دومین مرد ثروتمند جهان بعد از الون ماسک قرار می دهد که ماه گذشته بزوس را از جایگاه برتر به زیر کشاند.

واکنش وال استریت با وجود عملکرد سه ماهه قوی آمازون، عمدتا مثبت بود. درآمد این شرکت در سه ماهه منتهی به مارس ۱۰۰ تا ۱۰۶ میلیارد دلار پیش بینی شده است. آمازون درآمد عملیاتی سه تا ۶.۵ میلیارد دلار را پیش بینی کرده است. مفسرین به طور متوسط سود آمازون را ۶.۰۷ میلیارد دلار از فروش ۹۵.۷۲ میلیارد دلار پیش بینی کرده اند.

این فروشگاه آنلاین اعلام نمود فروش سه ماهه چهارم ۴۴ درصد رشد کرده و به ۱۲۵.۶ میلیارد دلار رسیده است که بسیار بالاتر از میانگین ۱۱۹.۷ میلیارد دلار پیش بینی شده از طرف مفسرین بود. درآمد این شرکت ۱۴ دلار و ۹ سنت به ازای هر سهم بود که بالاتر از پیش بینی هفت دلار و ۳۴ سنت بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با این وجود سرمایه گذاران همچنان نسبت به هزینه های رو به رشد آمازون دغدغه دارند. هزینه های مربوط به کووید ۱۹ که شامل کاهش راندمان به سبب فاصله گذاری اجتماعی و همین طور افزایش نظافت انبارها و مراکز ارسال محموله هاست، دو میلیارد دلار به هزینه های سه ماهه جاری اضافه می کند.

منبع:

1399/11/15
18:17:08
0.0 / 5
958
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان