مدیر یك شركت دانش بنیان :

تست حیوانی واكسن ایرانی mRNA ماه آتی به پایان می رسد

تست حیوانی واكسن ایرانی mRNA ماه آتی به پایان می رسد به گزارش کارا پیام مدیر شرکت تولید کننده واکسن کرونا مبتنی بر mRNA اظهار داشت: تا ماه آتی فاز حیوانی این واکسن را به خوبی طی کرده و به پایان برسانیم.به گزارش کارا پیام به نقل از مهر، وحید خدامی امروز در نشست ترویج علم با موضوع تشریح روش های ساخت واکسن کرونا که توسط جایزه مصطفی (ص) به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: فناوری mRNA فناوری جدیدی است که جذابیت های قابل توجهی دارد.
وی با اعلان اینکه این فناوری نخستین فناوری بود که بواسطه آن نخستین کارآزمایی بالینی را به خوبی طی کرد و منجر به تولید واکسن کرونا شد، اظهار داشت: شرکت آمریکایی ۴۲ روز زمان برد که این واکسن را تحویل NIH(مؤسسه ملی سلامت آمریکا) بدهد و ۲۰ روز پس از آن به نخستین فرد (تست انسانی) تزریق شد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولیدکننده واکسن مبتنی بر mRNA با اعلان اینکه واکسن مدرنا حالا در منفی ۲۰ درجه در یخچال نگهداری می شود، اظهار داشت: این احتمال وجود دارد که در آینده در وضعیت معمولی قابل نگهداری باشد.
وی درباب آخرین وضعیت واکسن مبتنی بر mRNA اظهار داشت: ما توانستیم ماده اولیه را در تابستان تولید نماییم و تست های حیوانی را انجام دهیم.
خدامی اضافه کرد: تست های تکمیلی در میمون و تعیین سمیت خنثی سازی از واکسن در حال انجام می باشد و امیدوار هستیم تا ماه آتی فاز حیوانی این واکسن را به خوبی طی کرده و به پایان برسانیم.


منبع:

1399/11/27
14:32:24
0.0 / 5
964
تگهای خبر: آنلاین , شركت , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان