مشكلات زیادی در اینترنت ثابت داریم

مشكلات زیادی در اینترنت ثابت داریم بگفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ما در حوزه ارتباطات و پهن باند ثابت مشکلات زیادی داریم و کاربران فضای مجازی نیز باتوجه به گستردگی خدمان پهن باند از سرعت آن ناراضی هستند.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی امروز در نشست «5G و بن بست توسعه زیرساخت های ثابت» در سومین رویداد «هفته ایران دیجیتال» و ششمین «نمایشگاه اینترنت اشیا ایران» ضمن اشاره به وضعیت اینترنت ثابت در کشور اظهار داشت: ما در حوزه ارتباطات و پهن باند ثابت مشکلات زیادی داریم و توسعه یافته نیستیم. این مساله هم هم بر کسی پوشیده نیست. یکی از اشکالات این حوزه، عدم سرمایه گذاری در این بخش است. این کار جزئیات پیچیده اجرایی دارد و مجموعه ای که صاحب این تجهیزات باشد انحصار ایجاد می کند، مانند شرکت مخابرات ایران.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به میزان رضایت کاربران از زیرساخت ارتباطی پهن باند ثابت، بیان نمود: کاربران فضای مجازی با عنایت به گستردگی خدمان پهن باند از سرعت آن ناراضی هستند اما توسعه آن و جلب رضایت مردم غیر ممکن نیست و لازم است تعامل بیشتری با شرکت مخابرات داشته باشیم.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه اینترنت نسل پنجم بحث صرفاً بر سر اینترنت تلفن همراه نیست، اضافه کرد: بلکه 5G زیست بومی است که فضای ارتباطی را در دنیا عوض می کند و اصل و اساس آن بحث همگرایی پهن باند ثابت و موبایل است که دستیابی به این اصل به زیرساخت مناسب فیبر نیاز دارد.

مطالبه امروز مردم باند پهن است

جوشقانی با اشاره به اینکه وقتی از باند پهن صحبت نماییم صرفاً یک تکنولوژی نیست، بلکه یک طرز فکر است، اظهار نمود: باند پهن اصل مهم در کل کشور است. کرونا با تمام مشکلاتی که ایجاد کرد، مزایایی هم داشت همچون اینکه نیاز مردم به پهن باند مشخص شد، مطالبه امروز مردم باند پهن است که حالا در حاکمیت هم وجود دارد. اینکه می گویند سرمایه گذاری در این عرصه ممکن نیست، اشتباه است و الان شرکتی مانند شاتل با سرمایه گذاری کلان در این عرصه وارد میدان شده است.
ادامه دارد


1399/11/28
14:35:20
0.0 / 5
1145
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان