محصولات ایران ساخت به فروشگاه های ایروان رسید

محصولات ایران ساخت به فروشگاه های ایروان رسید به گزارش کارا پیام محصولات با کیفیت و خلاق ایران ساخت در بازارهای ارمنستان ارائه شد، در ابتدای این عرضه از ۵ محصول دانش بنیان و خلاق کشورمان رونمایی گردید.به گزارش کارا پیام به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محصولات با کیفیت و خلاق ایران ساخت در بازارهای ارمنستان ارائه شد تا فضای مناسبی برای تعامل فناورانه میان دو کشور فراهم گردد.
بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان و خلاق با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ارمنستان رفتند تا بازار محصولات ایران ساخت در این کشور گسترده تر شود و فضای کار اشتراکی میان شرکتهای ایرانی و ارمنی شکل گیرد.
در روز نخست این سفر از ۵ محصول دانش بنیان و خلاق کشورمان رونمایی و این تولیدات وارد بازار ارمنستان شد.
بر همین اساس هم یکی از اتفاقات قابل توجه در این سفر، آغاز عرضه یکی از محصولات فناورانه صنایع خلاق در فروشگاه های ایروان بود. بازار ارمنستان ظرفیت بالایی برای پذیرش شرکتهای دانش بنیان و خلاق دارد و تبادلات تجاری با این کشور می تواند نقشی تأثیرگذار در توسعه روابط دوجانبه داشته باشد.
این سفر در روز دوم با برگزاری نشست رودررو میان شرکتهای دانش بنیان و خلاق ایرانی و شرکتهای ارمنستانی ادامه می یابد. نشست هایی که مقرر است فضا را برای ارتباطات دو سویه میان این شرکت ها و توسعه صادرات محصولات فراهم آورد.
شرکت های حاضر در این سفر، در حوزه های «نساجی»، «کشاورزی و ماشین آلات»، «ساختمان»، «پتروشیمی»، «آرایشی و بهداشتی»، «مواد غذایی ارگانیک» و «دیجیتال» فعالیت می نمایند.
ایران و ارمنستان روابط دوستانه و دیرینه ای با قدمت ۳ هزار ساله دارند. همین مبحث برای هر دو کشور یک مزیت و فرصت مناسب می باشد تا برای توسعه روابط تجاری و فناورانه طرفین تلاش کنند.
ارمنستان یکی از اعضای رسمی اتحادیه اوراسیا است و با حوزه اروپا تعرفه ترجیحی برای ۶ هزار قلم کالا دارد که توسعه صادرات کالاهای دانش بنیان و خلاق به این کشور، زمینه بهره مندی محصولات ایرانی از همه این مزیت ها را برایشان فراهم می آورد.


منبع:

1399/11/29
23:13:57
0.0 / 5
1104
تگهای خبر: بین الملل , دیجیتال , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان