در پی تحقیقات انجام شد؛

موفقیت واكسن جدید از بین برنده عفونت های مثانه

موفقیت واكسن جدید از بین برنده عفونت های مثانه پژوهشگران دانشگاه دوک در کارولینای شمالی واکسن جدیدی را برای مقابله با عفونت های دستگاه ادراری ساخته اند که می تواند از درد و رنج مبتلایان بکاهد.به گزارش کارا پیام به نقل از نیواطلس، عفونت های دستگاه ادراری بسیار خطرناک و دردآور هستند ولی واکسن مورد اشاره که بوسیله یک لوله کاتتر وارد بدن می شود، این بخش از بدن را از باکتری های خطرناک پاکسازی کرده و جلوی تکثیر و گسترش عفونت را می گیرد. کاتتر لوله ای نازک، بلند و قابل انعطاف است که در بخش های مختلف بدن قابل کار گذاشتن است.
مقابله با عفونت های دستگاه ادراری و شناسایی باکتری های عامل این نوع عفونت ها معمولاً بسیار دشوار است. آنتی بیوتیک های مورد استفاده بدین منظور معمولاً اثرات جانبی نامطلوبی بر جای می گذارند و قادر به نابودی تمامی باکتری های مهاجم نبوده و از همین رو زمینه برای تداوم عفونت ادامه می یابد.
واکسن تولید شده بدین منظور متشکل از آنتی ژن های ضدباکتری های مهاجم به مثانه است که سبب انتقال سلول های Th۱ بیشتری به آن می شود. این سلول های ایمنی با حمله با پاتوژن های باکتری ها به ترمیم بافت های لطمه دیده دستگاه ادراری انسان کمک می کنند.
آزمایش این واکسن بر روی موش ها موفقیت آمیز بوده و انتظار می رود در آینده ای نزدیک بر روی انسان ها نیز آزمایش شود.

1399/12/15
12:45:48
0.0 / 5
824
تگهای خبر: وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان