چهارمین شكست اسپیس ایكس؛

نمونه اولیه موشك استارشیپ آتش گرفت

نمونه اولیه موشك استارشیپ آتش گرفت به گزارش کارا پیام آزمایش نمونه اولیه استارشیپ هنگام فرود به انفجار منتهی شد. این چهارمین نمونه اولیه از موشک این شرکت است که سرنوشت آن با انفجار خاتمه می یابد.


دریافت 19 MB
به گزارش کارا پیام به نقل از رویترز، نمونه اولیه موشک استارشیپ (SN۱۱) روز گذشته به صورت آزمایشی به آسمان پرتاب شد اما نتوانست روی مقر تعیین شده فرود بیاید و منفجر شد. در همین راستا اسپیس ایکس اعلام نمود مهندسان مشغول بررسی این مورد هستند.
جان اینسپروکر مهندس ناسا در وب کستی در ارتباط با پرواز آزمایشی اظهار داشت: به نظر می آید ما تمام اطلاعات درباره این وسیله پرتاب را از دست داده ایم. باید دریابیم چه اتفاقی افتاده است. بقایای SN۱۱ تا فاصله ۸ کیلومتری مکان فرود پراکنده شده بود.
SN۱۱ یکی از نمونه های اولیه از موشک عظیمی است که در آینده برای حمل فضانوردان و ۱۰۰ تن بار به ماه و مریخ استفاده می شود. پیش از این هم نمونه های اولیه SN۸، SN۹ هنگام فرود منفجر شده بودند. SN۱۰ توانست به صورت عمودی روی مکان تعیین شده، فرود بیاید اما ۸ دقیقه بعد از آن آتش گرفت.
ایلان ماسک در توئیتر نوشت: مدت کوتاهی بعد از انفجار نمونه اولیه اتفاق مهمی افتاد. هنگامیکه بتوانیم قطعات موشک را بررسی نماییم متوجه می شویم این اتفاق چه بوده است.


منبع:

1400/01/12
15:04:39
5.0 / 5
880
تگهای خبر: شركت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان