امكان تایپ روی تبلت با سیستم ارتباط مغز و كامپیوتر بی سیم

امكان تایپ روی تبلت با سیستم ارتباط مغز و كامپیوتر بی سیم به گزارش کارا پیام اولین سیستم ارتباط مغز و کامپیوتر بی سیم به افراد فلج کمک می نماید با استفاده از فرستنده هایی که روی سرشان قرار می گیرد روی تبلت تایپ کنند.


به گزارش کارا پیام به نقل از دیلی میل، اولین «سیستم ارتباط مغز- کامپیوتر بی سیم» (BCI) نه تنها به افراد گرفتار فلج کمک می نماید با ذهن خود روی نمایشگر کامپیوتر تایپ کنند، بلکه به آنها قدرت انجام این کار در هر مکانی را می دهد. به صورت معمول سیستم های ارتباط مغز و کامپیوتر معمولی به یک فرستنده بزرگ با کابل های بلند متصل هستند اما محققان دانشگاه براون از فرستنده های کوچکی استفاده کردند که روی سر کاربر قرار می گیرند. این فرستنده ها ۲ اینچ قطر دارند و به وسیله پورت هایی که در سیستم های دارای سیم استفاده می شود، به طیفی از الکترودها در موتور کورتکس مغز فرد متصل می شوند.
سیستم مذکور «برین گیت»(Brain Gate) نام گرفته و در آزمایش ها به دو مرد کمک کرد فقط با تفکر روی یک تبلت تایپ و کلیک کنند. آنها دو مرد ۳۵ و ۶۳ ساله بودند که به علت جراحت نخاعی فلج شده بودند. هر دوی آنها توانستند سیستم را در خانه هایشان استفاده کنند. حال آنکه نمونه های پیشین این فناوری فقط در آزمایشگاه قابل استفاده بود. این نوآوری شبیه سیستمی است که هم اکنون نورولینک (متعلق به ایلان ماسک) آنرا توسعه می دهد. البته فناوری ماسک مانند «برین گیت» قابل مشاهده نیست و فقط روی میمون و خوک ها آزمایش شده است.


منبع:

1400/01/14
23:08:58
5.0 / 5
1047
تگهای خبر: فناوری , كاربر , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان