جایگزین كوكی های وب گوگل معرفی گردید

جایگزین كوكی های وب گوگل معرفی گردید کارا پیام: تبلیغ کنندگان دیجیتالی در کوشش برای وفق یافتن با محدودیتهای جدید درباب نحوه استفاده آنلاین از اطلاعات شخصی کاربران، سیستمی را بعنوان جایگزین کوکی های وب گوگل معرفی کرده اند.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، گروهی از مدیران و وکلا یک سیستم شناسایی کننده ناشناس را معرفی کردند که به افراد اجازه می دهد تبلیغاتی که در وب مشاهده می کنند را کنترل کنند. این فناوری سوان (SWAN) نام دارد و مورد حمایت شرکتهای فناوری نظیر پاب متیک، اوپن ایکس و زتا گلوبال کورپ قرار گرفته است.

اکنون یک مهلت ۶۰ روزه برای نظرخواهی عمومی وجود دارد که طی آن بازاریابان، ناشران و سایرین در صنعت تبلیغات می توانند این سیستم را پیش از راه اندازی شدن آن در تابستان امتحان کنند.

گوگل سال قبل با بیان برنامه خود برای اختتام دادن به کوکی های شخص ثالث که تبلیغات کنندگان از آنها برای ردیابی کاربران و بررسی عملکرد کمپینهای بازاریابی دیجیتالی استفاده می نمایند، صنعت تبلیغات را شوکه کرد. این اقدام از طرف رگولاتورهای ضد انحصارطلبی مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته جیمز روزوِل، یک کارآفرین فناوری که به تاسیس این پروژه در اوایل سال ۲۰۲۰ کمک کرد، حذف کوکی های شخص ثالث خلایی را به وجود می آورد که فناوری سوان می تواند آنرا پر کرده و به مشکلات مربوط به استفاده از اطلاعات برای تبلیغات پاسخگویی کند.

خود گوگل سیستمی با نام FLoC را بعنوان جایگزین کوکی های شخص ثالث معرفی کرده که کاربران را در گروههایی قرار می دهد یا برمبنای علایق مشترک دسته بندی می کند. کاربران می توانند خروج از چنین سیستمی را انتخاب کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فناوری سوان عملکرد متفاوتی دارد. هنگامی که افراد برای اولین بار وب سایتی را بازدید می کنند که در شبکه سوان قرار دارد، از آنها درخواست می شود با استفاده ناشران از سوان برای نشان دادن تبلیغات موافقت کنند. تبلیغات شخصی سازی شده یک گزینه است اما الزامی نیست. گزینه کاربران در سامانه شبکه سوان ثبت شده و با سایر مشارکت کنندگان در سوان به اشتراک گذاشته می شود تا دسترسی افراد به محتوای آنلاین مختل نشود. افراد می توانند سلایق خودشان را هر زمان و در هر وب سایتی تغییر دهند و این تغییرات بطور اتوماتیک در همه سایتهای شبکه سوان به روزرسانی خواهد شد.

منبع:

1400/01/16
20:13:24
5.0 / 5
761
تگهای خبر: آنلاین , دیجیتال , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان