دانش بنیان ها سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی راه اندازی كردند

دانش بنیان ها سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی راه اندازی كردند به گزارش کارا پیام محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی شدند.به گزارش کارا پیام به نقل از معاونت علمی و فناوری، فرزاد حسینی نسب مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: در دوران دانشجویی با مشکلات بسیاری در تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی روبه رو شدم و برمبنای آن تجربیات سعی کردیم تا دو سامانه آنلاین ایجاد نماییم که در این عرصه به دانشجویان، پژوهشگران و صنایع مختلف کمک نماید.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: یکی از این پلت فرم ها کاربران می توانند مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی خودرا با قیمت مناسب تهیه نماید. یک سامانه مجزا نیز برای ارائه مشاوره به دانشجویان و کمک به تحقیق های دانشجویی در حوزه مواد و آزمایشگاه تأسیس شده است.
این فعال دانش بنیان اظهار داشت: در دوره دانشجویی مجبور بودم برای تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات مورد نیاز برای انجام تحقیقات و تکالیف درسی، ساعت ها در بازارهای مانند خیابان جمهوری و ناصرخسرو، بگردم، تا مواد مورد نظر را پیدا کنم.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از مشکلات خرید به روش سنتی، اصالت مواد شیمیایی خریدار شده بود. در بسیاری اوقات به سبب عدم اصالت و تقلب در فروش، مواد خریداری شده، معیوب و مشکل دار بود و موجب می شد که کل تحقیق و پروسه آزمایش خراب شود. یکی دیگر از مشکلات خرید بصورت حضوری و سنتی، مقدار مواد خریداری شده بود. بسیاری اوقات دانشجو مثلاً فقط به ۱۰ گرم از یک ماده شیمیایی، نیاز داشت. اما چون بسته بندی این ماده ۱ کیلو گرمی بود، ناچار بود که یک کیلوگرم تهیه نماید و این امر موجب فشار مالی به این دانشجوی محقق می شد.
حسینی نسب با اشاره به مبانی فکری تأسیس این سامانه ها، همین طور بیان کرد: ما در سامانه فروش آنلاین تمام این مشکلات را حل کردیم. اولاً اصالت مواد فروخته شده را تضمین می نماییم و همین طور به هر متقاضی نیز به اندازه نیازش، مواد شیمیایی و تجهیزات فروخته می شود. در آینده نیز امکانات این سامانه توسعه خواهد یافت.

1400/01/29
21:10:00
5.0 / 5
466
تگهای خبر: آنلاین , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان