استفاده از هوش مصنوعی برای كاهش ضایعات مواد غذایی

استفاده از هوش مصنوعی برای كاهش ضایعات مواد غذایی به گزارش کارا پیام یک استارت اپ در لهستان برای کاهش ضایعات مواد غذایی از یک سیستم قیمت گذاری مبتنی بر هوش مصنوعی بهره برده است.به گزارش کارا پیام به نقل از انگجت، تنها در آمریکا سالانه بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مواد غذایی سالم و قابل مصرف دور ریخته می شوند و این کار تبعات منفی اقتصادی و زیست محیطی به همراه می آورد. این ضایعات عامل نشر گسترده گازهای گلخانه ای هم هستند.
استارت اپ ویست لس در لهستان برای حل این مشکل از یک سیستم هوش مصنوعی برای کاهش خودکار قیمت مواد غذایی فاسدشدنی در گذر زمان بهره برده تا از فروخته نشدن آنها جلوگیری نماید و مشتریان را به خرید اقلام مذکور پیش از فاسدشدن آنها ترغیب کند.
هر چقدر زمان کمتری به انقضای تاریخ مصرف این اقلام خوراکی باقی مانده باشد، قیمت آنها بر اساس الگوریتم هوش مصنوعی بیشتر کاسته می شود. مقرر است الگوریتم مورد اشاره به صورت آزمایشی بر روی نرم افزار فروش شرکت مترو نصب شود که دارای ۶۷۸ شعبه در ۲۴ کشور جهان است.
امید می رود استفاده از این سیستم باعث کاهش حدوداً ۴۰ درصدی ضایعات مواد غذایی شود. دقت الگوریتم مورد اشاره هم در حدود ۸۰ درصد برآورد شده است.


منبع:

1400/02/16
18:07:38
5.0 / 5
426
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان