وزیر ارتباطات مطرح كرد

عدم دسترسی ۸۰۰ روستای سیستان وبلوچستان به شبكه ملی اطلاعات

عدم دسترسی ۸۰۰ روستای سیستان وبلوچستان به شبكه ملی اطلاعات همدان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه هم اکنون عقب مانده ترین پروژه در حوزه ارتباطات در استان سیستان و بلوچستان است، اظهار داشت: در این استان از ۳۷۰۰ روستا، ۱۲۰۰ روستا در دسترسی به شبکه ملی اطلاعات مشکل داشتند که از این تعداد ۴۰۰ روستا به شبکه متصل شده و در ۸۰۰ روستای باقیمانده است.


محمدجواد آذری جهرمی شنبه یکم خردادماه در آیین افتتاح ۳۴ سایت مخابراتی در روستای ده چانه از توابع بخش زند شهرستان ملایر، از پوشش ۹۸ درصدی روستاهای بیشتر از ۲۰ خانوار در سطح استان همدان به شبکه ملی اطلاعات اطلاع داد و خاطرنشان کرد: هشت سایت در حال بهسازی است و با وارد مدار شدن این تعداد ظرف یک ماه آینده، اتصال روستاهای سطح استان همدان به شبکه ملی اطلاعات به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون عقب مانده ترین پروژه در حوزه ارتباطات در استان سیستان و بلوچستان است، اضافه کرد: در این استان از ۳۷۰۰ روستا، ۱۲۰۰ روستا در دسترسی به شبکه ملی اطلاعات مشکل داشتند که از این تعداد ۴۰۰ روستا به شبکه متصل شده است و در ۸۰۰ روستای باقیمانده به دلیل ایجاد مشکلاتی در تأمین تجهیزات با تأخیر ۴۵ روزه مواجه شدیم و تا آخر دولت یازدهم تمامی روستاهای بیشتر از ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری به حضور پرشور مردم در انتخابات ۱۴۰۰ اشاره و اظهار نمود: سرنوشت مردم به دست خودشان رقم می خورد. مردم انتخاب می کنند که زنده بمانند و به حداقل ها اکتفا کنند و یا زندگی کنند و طالب حداکثری ها باشند.
وی با اشاره به اینکه نامزدهای انتخاباتی با برنامه ها و ایده های متنوع در میدان انتخابات حضور پیدا می کنند و در نهایت این مردم هستند که با انتخاب خود، سرنوشت خود و کشورشان را رقم می زنند، مطرح کرد: هیچ فردی دوست ندارد در رقم زدن سرنوشت خود عنصر غایبی باشد. همه ما تلاش می نماییم با ایجاد شرایط مناسب زیرساخت های لازم برای حضور حداکثری مردم را در انتخابات ۱۴۰۰ فراهم نماییم.
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر هم در این آیین اظهار نمود: شهرستان ملایر بعنوان تنها شهرستان موجود در خاورمیانه با دو برند جهانی، ۳۰ درصد اشتغال در حوزه مبل منبت و ۳۰ درصد اشتغال در حوزه کشاورزی بوجود آورده است.
قدرت الله ولدی به ۶۰۰۰ هکتار باغ آلبالو در بخش زند اشاره و خاطرنشان کرد: بخش زند در عرصه تولید آلبالو رتبه نخست را در غرب کشور دارد و تنها مشکل این بخش در حوزه ارتباطات بود که به همت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برطرف شد و امیدواریم با ایجاد این زیرساخت های ارتباطی، انتخابات پرشوری داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه وضعیت اینترنت در بخش زند رضایت بخش نبود، تصریح کرد: طبق قول مساعد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاات در اواخر سال گذشته، سایت های همراه اول و ایرانسل برپا و پوشش مناسبی برای اتصال به شبکه شاد فراهم گردید.
فرماندار ویژه ملایر از پوشش کامل ۴۳ روستا در سطح شهرستان به اینترنت ۳G و ۴G اطلاع داد و اضافه کرد: ۲۰ روستا هم دارای پوشش ۱G شدند، ۹۵ درصد از ۱۶۸ روستای بیشتر از ۲۰ خانوار در سطح شهرستان هم به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و طبق قول مساعد وزیر ۵ درصد مابقی هم ظرف دو ماه آینده به این شبکه متصل می شوند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی هم حضور یک وزیر در روستا را نشان دهنده برکت نظام و عدم فاصله میان دولت و ملت دانست و اظهار داشت: فارغ از هر دولت و جناحی، تدبیر نظام جمهوری اسلامی این است که وزیر دولت با وجود تمامی مسئولیت هایش در برابر یک ملت، در یک روستا قدم گذاشته و در جریان مشکلات اهالی روستا قرار می گیرد.
حجت الاسلام احد آزادیخواه با اشاره به اینکه از امروز هر دانش آموز ده چانه ای می تواند با خیال راحت از اینترنت پر سرعت و شبکه شاد بهره مند شود، خاطرنشان کرد: بهره گیری از توان مدیریتی جوانان و همینطور بانوان در نظام دولتی مایه خرسندی است. در سطح استان و شهرستان هم از ظرفیت جوانان در چارچوب هیئت های اندیشه ورز و هم از بانوان در پست های مدیریتی استفاده می شود.
نماینده مردم ملایر در مجلس در انتها مطرح کرد: خدمت رسانی به مردم، جناح اصولگرا یا اصلاح طلب نمی شناسد و اگر در انتخابات پیش رو این نگاه توسعه یابد، کشور واکسینه خواهد شد.1400/03/01
22:01:01
5.0 / 5
519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان