معاون وزیر ارتباطات اعلام كرد

آخرین آمار از فیلترینگ پیامك های مزاحم

آخرین آمار از فیلترینگ پیامك های مزاحم به گزارش كارا پیام معاون وزیر ارتباطات تصریح كرد كه اگر برای ما محرز شود پیامكی تبلیغاتی برای كاربران باعث مزاحمت شده، سریعا آن شماره را فیلتر می نماییم.به گزارش كارا پیام به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان موفقیت طرح فیلترینگ پیامك های مزاحم در سامانه 195، اظهار نمود: هم اكنون آمار مشخصی در این زمینه ندارم اما تقریبا می توان گفت برپایه شكایاتی كه داریم روزی 300 شكایت دریافت می گردد كه ما آستانه هایمان را هم پایین آورده ایم. اگر برای ما محرز شود پیامكی تبلیغاتی برای كاربران باعث مزاحمت شده، سریعا آن شماره را فیلتر می نماییم.

وی با اشاره به آمار شماره های مسدود شده در جهت طرح فیلترینگ شماره های مزاحم، اظهار نمود: تابحال حدود 20 هزار شماره پیامك مزاحم از این طرح مسدود شده است.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به مسدود شدن سرشماره یكی از اپراتورها، بیان كرد: یكی از سرشماره هایی كه مربوط به یكی از اپراتورها بود كه البته پیامك های مناسبی را هم ارسال می كرد توسط ما و فارغ از محتوا مسدود شد، چون كه اپراتورها نباید در قالب پیامك های ارسالی خود اطلاع رسانی های خارج از حوزه خویش را داشته باشند. اپراتورها تنها باید در زمینه ی مسائل مرتبط با اپراتور خود اطلاع رسانی كنند.
فلاح جوشقانی تصریح كرد: مقرر است همه مسائل مرتبط با پیامك های ارسالی توسط اپراتورها مورد توجه قرار بگیرد و صرفا اپراتورها می توانند درباره مسائل مرتبط با خط اشتراكی مشتریان خود پیامكی را ارسال نمایند.
وی با اشاره به طرح رجیستری گوشیهای موبایل برای مسافرانی كه وارد كشور می شوند، بیان كرد: گمرك در حال طراحی سامانه ای است كه با استفاده از آن بتوان با دادن یك مهلت 10 تا 15 روزه به صاحبان گوشیها فرصتی را برای انجام رجیستری به آنها بدهند.


 

1396/10/03
18:18:52
5.0 / 5
5255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان