انتشار انبوه گازهای گلخانه ای با كاهش محدودیت های كرونایی

انتشار انبوه گازهای گلخانه ای با كاهش محدودیت های كرونایی به گزارش کارا پیام با کاهش یا لغو محدودیت های کرونایی در خیلی از نقاط جهان روند انتشار گازهای گلخانه ای و تخریب محیط زیست باردیگر شدت گرفته است.به گزارش کارا پیام به نقل از انگجت، بازگشت به زندگی عادی پس از کاهش انتشار کرونا برای محیط زیست خبر خوبی نبوده است. آژانس بین المللی انرژی اخطار داده که شدت انتشار گازهای گلخانه ای پس از کمتر شدن محدودیت های کرونایی به اندازه ای بوده که هدف گذاری قبلی برای به صفر رساندن میزان انتشار این نوع گازها تا سال ۲۰۵۰ را تهدید می کند.
بر اساس بررسی های این آژانس انتظار می رود تا آخر سال ۲۰۲۱ میزان انتشار گازهای گلخانه ای نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۳.۶ درصد افزایش یابد. این روند خنثی کننده کاهش مقدار انتشار گازهای گلخانه ای در سال ۲۰۲۰ به دلیل همه گیری گسترده کرونا و خانه نشینی و دورکارهای میلیاردها نفر در سرتاسر جهان بود.
آژانس مذکور به صنایع مختلف سفارش کرده تا با کنترل زیرساخت های خود از میزان نشت و انتشار گازهایی مانند متان جلوگیری نمایند و از این طریق مانع از گرم تر شدن بیشتر کره زمین شوند. در عین حال افزایش استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر به جای سوخت های فسیلی و بیشتر شدن میزان تولید خودرو های برقی امیدواری هایی را در زمینه کاهش تخریب محیط زیست بوجود آورده است.

1400/04/16
12:40:32
5.0 / 5
389
تگهای خبر: بین الملل , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان