افزایش حملات باج افزاری و اهمیت پشتیبان گیری از اطلاعات

افزایش حملات باج افزاری و اهمیت پشتیبان گیری از اطلاعات کارا پیام: با توجه به افزایش حملات باج افزار ی در ایام اخیر در کشورهای مختلف و سازمان ها، شرکتها و اشخاص حقیقی، لازم است نسبت به تهیه ی پشتیبان از اطلاعات باارزش خود اقدام کنید.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، حمله سایبری حمله به یک کامپیوتر، شبکه کامپیوتری یا اطلاعات ذخیره شده در یک شبکه است. این حمله می تواند انگیزه های مختلفی داشته باشد. تعدادی از نفوذگران به دنبال غیرفعال کردن سیستم کامپیوتر و برخی دیگر به دنبال به دست گرفتن کنترل آن هستند. با این وجود عده ای قصد دارند به سیستم نفوذ کرده و اطلاعات را به سرقت برده یا نابود کنند. بااینکه حملات سایبری اغلب سازمانها را هدف قرار می دهند اما اشخاص عادی هم از حملات سایبری در امان نیستند.
وقتی صحبت از ‫امنیت سایبری می شود، پیش بینی تهدیدات بجای واکنش مقابل آنها دارای اهمیت بالاتری است. در یک چشم انداز کلی، تهدیدات بطور مداوم درحال تغییر و تحول است، وصله کردن رخنه ها و یا انجام بروزرسانی ها در مقابل تهدیدات روز گذشته، دیگر کافی نیست. سال جدیدی و به همراه آن تهدیدهای جدیدی، خصوصاً در دنیای امنیت سایبری، در انتظار ماست.
ابزارها و بسترهایی همچون ایمیل، که استفاده زیادی داشته و به شکل گسترده کاربران با آن سر و کار دارند، از جهتی دیگر به مفهوم افزایش خطر و لطمه پذیری برای تیم های امنیتی است. صرف نظر از این که تمهیدات امنیتی در این بستر انجام شده باشد، تهدیداتی همچون باج افزار، فیشینگ یا حملات هدفمند به پلت فرم های محبوب مورد توجه هستند و محافظت از سیستم ها و داده های کاربران و سازمان ها کاری است که متخصصان حوزه امنیت باید روی آن متمرکز شوند.
حملات باج افزاری (ransomware) این روزها بیشتر رایج شده است و هیچ شرکتی نیز از این حملات مصون نیست. باج افزار نرم افزاری مخرب است که سیستم قربانیان را برای اخاذی پول از آنها قفل گذاری می کند. این حملات پرونده های شما را رمزگذاری می کند و داده های گرانقیمت شمارا برای ستاندن باج، نگه می دارند. این کار با وسوسه کردن کاربران در دانلود یک پیوست یا باز کردن یک لینک انجام می شود. با دانلود پیوست، بدافزار را در دستگاه خود نصب می کنید.
مهاجمان از روش های مختلف اقدام به نفوذ به سیستم های کامپیوتری کرده و پس از آن نسبت به رمزنگاری داده های قربانیان، درخواست باج جهت برگرداندن اطلاعات می کنند. مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای کامپیوتر ای) باتوجه به افزایش حملات باج افزار ی در ایام اخیر در کشورهای مختلف دنیا همچون آمریکا، دانمارک، سوئد و غیره، به سازمان ها، شرکتها و اشخاص حقیقی اکیدا سفارش کرد که نسبت به تهیه ی پشتیبان از اطلاعات باارزش خود اقدام نمایند.

منبع:

1400/04/18
14:06:00
5.0 / 5
466
تگهای خبر: ایمیل , بدافزار , سایبر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان