طرح یك استارت اپ سوئیسی؛

سفر ۱۷ دقیقه ای از ژنو به زوریخ با قطارهای هایپرلوپ

سفر ۱۷ دقیقه ای از ژنو به زوریخ با قطارهای هایپرلوپ به گزارش کارا پیام یک استارت اپ سوئیسی می خواهد از فناوری هایپرلوپ جهت راه اندازی یک شبکه حمل و نقل زمینی از زیر کوه های آلپ استفاده نماید که سفر از ژنو به زوریخ را در عرض ۱۷ دقیقه ممکن می کند.به گزارش کارا پیام به نقل از دیلی میل، سرعت حرکت این قطار هایپرلوپ در زیر کوه های آلپ به ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. هم اکنون سفر زمینی از ژنو به زوریخ به حدود سه ساعت زمان نیاز دارد.
شرکت سوئیس پاد مدعی است که در صورت راه اندازی این سیستم هایپرلوپ سفر از نیویورک به واشنگتن هم تنها در ۳۰ دقیقه انجام می شود. برای این سفر هم در حالت عادی به ۲۱۰ دقیقه زمان نیاز است.

راه اندازی سیستم های حمل و نقل هایپرلوپ باعث می شود تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای در جو کره زمین هم به میزان قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کند. شرکت سوئیس پاد از پنج سال قبل در تلاش جهت راه اندازی شبکه های حمل و نقل مبتنی بر هایپرلوپ است و مدعی است بر اساس آزمایش های انجام شده می تواند شبکه های مورد اشاره را در عرض نه ماه راه اندازی کند. سرعت حرکت قطارهای هایپرلوپ از ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت در نوسان است. در عین حال عملیاتی کردن این تکنولوژی جدید حمل و نقل بسیار پرهزینه است.

1400/05/15
13:50:11
5.0 / 5
169
تگهای خبر: تكنولوژی , سفر , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان