بررسی وضعیت فرونشست و گسل های استان تهران در کمیسیون عمران

بررسی وضعیت فرونشست و گسل های استان تهران در کمیسیون عمران سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بحث و بررسی پیرامون وضعیت فرونشست و گسل های استان تهران و اقدامات انجام شده از جانب دستگاههای مربوطه در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


عبدالجلال ایری در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان نمود: در جلسه امروز کمیسیون مساله فرونشست و گسل های استان تهران و اقدامات دستگاههای متولی با حضور مسؤلان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت بحران استان تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایشان در ادامه اظهار نمود: با عنایت به گزارش عرضه شده از جانب مسؤلان به علت راه اندازی ساختمان های بلند مرتبه در محدوده گسل و یا مناطق در معرض فرونشست نگرانی های جدی هنگام بروز زلزله وجود دارد. از طرفی اقدامات متولیان به هیچ عنوان در حد انتظار نبوده و اعضای کمیسیون عمران هم از توضیحات مسؤلان قانع نشدند. اقدامات دنبال شده برای کاهش ریسک فرونشست و خطرات وقوع زلزله برای ساختمان های محدوده گسل در حد نظریه و کار علمی بوده و تنها چند حسگر اخطار سریع در بعضی مناطق تهران نصب شده که به هیچ عنوان کافی نیست.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: در نهایت قرار بر این شد تا کمیته ای به منظور بررسی اقدامات دستگاههای متولی جهت کاهش خطرات بروز زلزله و فرونشست در استان تهران تشکیل شده و ضمن ارزیابی عملکرد دستگاه ها، گزارش کاملی تهیه نماید تا در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شود. بدیهی است در صورت وجود قصور و کوتاهی از جانب متولیان، دستگاههای خاطی به قوه قضاییه معرفی خواهند شد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: در جلسه امروز کمیسیون پیشنهاد مسکوت ماندن طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی از جانب دولت مورد بررسی قرار گرفت. متاسفانه نابسامانی های حوزه مسکن در سالهای اخیر و افزایش وحشتناک قیمت خانه و همینطور رهن و اجاره بها مردم را با مشکلات زیادی رو برو کرده است. با عنایت به بحرانی بودن حوزه مسکن، کمیسیون عمران مجلس بر نظر خود در مورد بررسی طرح تفکیک وزارت خانه راه و شهرسازی اصرار داشته چون که اعتقاد دارد برون رفت از این وضعیت و ساماندهی این بازار پر تلاطم بدون وجود وزارت خانه مستقل مسکن امکان پذیر نیست.
منبع:

1400/05/20
10:25:13
5.0 / 5
227
تگهای خبر: مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان