متوسط سرعت اینترنت ثابت و موبایل

متوسط سرعت اینترنت ثابت و موبایل هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۱.۶۵ مگابیت برثانیه و رتبه اش ۷۹ جهانی است،  متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت نیز ۲۱.۰۴ مگابیت برثانیه است و در جایگاه ۱۳۴ اینترنت ثابت در جهان قرار دارد.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و وبسایت Speedtest شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.
طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه جولای سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۵.۰۷ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۳۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۰۷.۵۰ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۸.۲۷ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی ثانیه است.در حالیکه تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۵.۳۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۰۶.۶۱ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۷.۶۷ مگابیت برثانیه و تاخیر۲۰ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه ژوئن ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۹۰.۰۳ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۱۸۹.۲۰ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۷۰.۷۷ مگابیت برثانیه)، چین (۱۵۷.۷۲ مگابیت برثانیه) و قبرس (۱۵۴.۱۳ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به موناکو (۲۵۶.۷۰ مگابیت برثانیه)، سنگاپور (۲۵۶.۰۳ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۴۸.۵۹ مگابیت برثانیه)، تایلند (۲۱۶.۱۶ مگابیت برثانیه) و رومانی (۲۱۵.۳۰ مگابیت بر ثانیه) متعلق می باشد.
متوسط سرعت موبایل در ایران
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۱.۶۵ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۵۸ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۹ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.
این در شرایطی است که در ماه ژوئن ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۱.۰۶ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۶۶ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۷۸ قرار داشت.


همینطور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از کامرون و جمهوری دومینیک کندتر و از لائوس و مونتنگرو سریع تر است.


هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۱.۰۴ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۰۷ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۴۲ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۴ از میان ۱۷۵ کشور می رساند.
این درحالی است که در ژوئن ۲۰۲۱ در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۲.۰۲ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۵۳ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۴۱ میلی ثانیه بود و ایران در جایگاه ۱۳۳ قرار داشت.
همینطور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از ونزوئلا و تاگو کندتر و از گابن و مالی سریع تر است.


منبع:

1400/05/28
13:41:32
5.0 / 5
377
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان