اطلاعات 40 میلیون مشترک اپراتور آمریکایی دزدیده شد

اطلاعات 40 میلیون مشترک اپراتور آمریکایی دزدیده شد شرکت تی موبایل آمریکا از به سرقت اطلاعات شخصی بیشتر از ۴۰ میلیون مشتری سابق و فعلی شامل شماره تأمین اجتماعی و اطلاعات گواهینامه رانندگی آنها توسط هکرها اطلاع داد.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، فایلهای به سرقت رفته شامل اطلاعات ۷.۸ میلیون مشترک تلفن همراه فعلی شرکت تی موبایل هستند. تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی مشتریان تی موبایل هم به سرقت رفته اما هیچ اطلاعاتی درباره به خطر افتادن اطلاعات مالی آنها در دست نیست.

این شرکت که تا ژوئن ۱۰۴.۸ میلیون مشتری داشت، روز یکشنبه بعد از گزارش پایگاه خبری آمریکایی وایس درباره به فروش گذاشته شدن اطلاعات مشتریان تی موبایل در یک انجمن زیرزمینی، به رخنه اطلاعاتی اذعان کرد.

طبق گزارش پایگاه خبری وایس، فروشنده مدعی بود که اطلاعات ۱۰۰ میلیون نفر در این هک لو رفته است و اطلاعات شخصی ۳۰ میلیون نفر را به قیمت شش بیتکوین معادل ۲۷۰ هزار دلار عرضه می کند.

گزارشهای بعدی حاکی از آن بود که قیمت درخواستی کاهش پیدا کرده و کل اطلاعات به مبلغ تنها ۲۰۰ دلار فروخته می شود.

رخنه اطلاعاتی تی موبایل جدید ترین مورد از سلسله حملات سایبری برجسته دزدان دیجیتالی است که از ضعیف امنیتی ناشی از سیاستهای دورکاری به علت همه گیری کووید ۱۹ بهره برداری کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، اوایل ماه میلادی جاری پلت فرم رمزارز "پلی نت ورک" ۶۱۰ میلیون دلار در سرقت ارزهای دیجیتالی از دست داد و سپس به هکر یا هکرها ۵۰۰ هزار دلار جایزه ایراد امنیتی پیشنهاد کرد.

منبع:

1400/05/30
13:41:38
5.0 / 5
471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان