واتساپ 225 میلیون یورو جریمه شد

واتساپ 225 میلیون یورو جریمه شد کارا پیام: ایرلند در پی اعمال فشار دیده بان حریم خصوصی اتحادیه اروپا، واتساپ را به سبب نقض حریم خصوصی 225 میلیون یورو (266 میلیون دلار) جریمه کرد.به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، واتساپ اعلام نمود این جریمه کاملا ناامید کننده بوده و این شرکت درخواست تجدیدنظر خواهدنمود. با این وجود این جریمه ایرلندی به میزان قابل توجهی کمتر از ۸۸۶.۶ میلیون یورو جریمه ای است که از طرف سازمان حریم خصوصی لوکزامبورگ در ژوئیه مقابل آمازون صادر شد.

کمیسیونر حریم خصوصی دیتای ایرلند که رگولاتور حریم خصوصی ناظر بر فیسبوک – شرکت مادر واتساپ – در اتحادیه اروپاست، اعلام نمود این مسائل مربوط به این بودند که آیا واتساپ در سال ۲۰۱۸ به مقررات دیتای اتحادیه اروپا درباب شفافیت عمل کرده است یا خیر.

سخنگوی واتساپ در اطلاعیه ای اعلام نمود مسائل مطرح، مربوط به سیاستهای سال ۲۰۱۸ بودند. واتساپ متعهد است سرویس مطمئن و محرمانه را فراهم آورد. ما تلاش نموده ایم تضمین نماییم اطلاعاتی که فراهم می نماییم شفاف و جامع بوده و همچنان همچنین خواهد ماند. این شرکت نسبت به تصمیم امروز درباب شفافیتی که ما در سال ۲۰۱۸ برای کاربران فراهم کردیم، مخالف بوده و این جریمه کاملا ناامید کننده است.

دیده بان حریم خصوصی اتحادیه اروپا اعلام نمود در ژوئیه چندین اشاره به سازمان دیده بان حریم خصوصی ایرلند داشته تا به انتقادات همتایانش درباب تاخیر در تصمیم گیری در پرونده های مربوط به غولهای فناوری و عدم صدور جریمه مناسب برای هر گونه تخلفی رسیدگی کند.

این سازمان اعلام نمود در جریمه واتساپ باید گردش مالی فیسبوک به حساب آورده شود و به این شرکت بجای شش ماه، باید سه ماه فرصت داده شود.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور ایرلند تا آخر سال گذشته ۱۴ تحقیق مهم را درباب فیسبوک و زیرمجموعه هایش شامل واتساپ و اینستاگرام گشود.

منبع:

1400/06/12
14:09:12
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان