چطور از دانلود خودکار و همزمان فایل ها جلوگیری کنیم؟

چطور از دانلود خودکار و همزمان فایل ها جلوگیری کنیم؟ در صورتیکه دانلود خودکار فایل ها از سایت ها بدون تمایل کاربر، می تواند منجر به نصب برنامه های مخرب روی سیستم شود، اما می توان این دانلود خودکار را متوقف کرد.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، گاهی اوقات زمانی که فایلی را از یک سایت دانلود می کنید، بلافاصله پس از اختتام دانلود، با شروع پروسه دانلود دیگری مواجه می شوید که بدون اجازه شما انجام می شود. خیلی از سایت ها، بدون تمایل و اجازه کاربر، فایلی را در سیستم آن بارگذاری می کنند. تعدادی از سایت ها هم با بهره گیری از همین روش، برنامه های مخربی را روی سیستم کاربران نصب می کنند. همه این موارد می تواند امنیت شما را به خطر بیندازند.
در این راستا، علی اصغر زارعی -کارشناس فناوری اطلاعات- درباره روشی برای جلوگیری از دانلود خودکار فایل ها به ایسنا اظهار داشت: برای این کار، ابتدا مرورگر کروم را باز کنید و وارد تنظیمات آن شوید. در پایین صفحه روی Advanced کلیک کنید. در بخش Privacy and Security روی Site Settings کلیک کنید. در پایین فهرست تنظیمات این بخش روی گزینه Automatic Downloads بزنید. این گزینه بصورت پیش فرض روشن است که با خاموش کردن این گزینه، دانلود خودکار، غیر فعال می شود.
وی افزود: البته در این شکل از تنظیمات یک مشکل وجود دارد، این که اگر این گزینه را غیرفعال کنید، دیگر از سایت های مطمئن هم نمی توانید بطور هم زمان چند فایل را دانلود کنید. راهکار این است که با ایجاد لیستی، سایت های مطمئن را از نامطمئن ها جدا کنید. برای این کار گزینه Automatic Downloads َ را فعال کنید، روی گزینه Add روبه روی Block کلید کنید و در بخش Add a Site آدرس سایتی را که با دانلودهای خودکارش آزارتان می دهد را وارد کرده و بعد روی Add کلیک و آنرا مسدود کنید.
این کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی همین طور اشاره کرد: در صورتیکه سایت مورد نظرتان دارای زیر دامنه های مختلف است، با اضافه کردن [.*] به ابتدای آدرس آن، می توانید جلوی دانلود خودکار را نیز از زیر دامنه هاش بگیرید.
1400/07/10
09:52:51
5.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان