۲۰۰ شرکت دانش بنیان آماده برای رفع نیازهای صنعت آبزی پروری

۲۰۰ شرکت دانش بنیان آماده برای رفع نیازهای صنعت آبزی پروری کارا پیام: 200 شرکت دانش بنیان برای رفع نیازهای فناورانه حوزه آبزیان اعلام آمادگی کردند.به گزارش کارا پیام به نقل از معاونت علمی وفناوری، عیسی گلشاهی مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران درباب رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه آبزیان اظهار داشت: برای قرار گرفتن تمام پروسه های در رابطه با تولید در طول زنجیره ارزش نیازمند تلفیق پروسه تولیدات با تکنولوژی های جدید در بیشتر حوزه ها مانند کشاورزی سنتی و شیلات خواهیم بود.
وی اضافه کرد: در صورت نبود پردازش های فناورانه در حوزه تولید امکان قرار گرفتن در راه توسعه و افزایش تولیدات را نخواهیم داشت. در زمینه آبزی پروری باید به چند موضوع همچون صید و صیادی و همین طور آب های داخلی و فراهم بودن زیرساخت ها برای تولید هرچه بیشتر توجه داشت.
گلشاهی با اشاره به اینکه باید نگاه ویژه ای برای افزایش تولیدات در زمینه آبزیان داشت، اظهار داشت: هرچند آب های شور هم قسمتی از منابع آبی کشور هستند اما امکان استفاده از آنها برای پرورش آبزیان امکان پذیر نیست بدین سبب لازم است تا پیش از شروع تولید، بسترسازی و زیرساخت های لازم جهت استفاده از چنین منابعی در دستور کار قرار گیرد.
وی اظهار داشت: طی چند سال قبل در معاونت علمی، اولویت بندی هایی برای توجه به برخی حوزه های خاص و گلوگاهی کشور همچون حوزه های صنعت و کشاورزی صورت گرفته است تا بر طبق آنها به رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان و همین طور چالش های کشور در هریک از این حوزه ها بپردازیم، که با ایجاد مشکلات ارزی و مواجه شدن کشور با چالش واردات نهاد های کشاورزی اجرای این طرح با قوت بیشتری مورد پیگیری قرار|گرفت.
به گزارش کارا پیام به نقل از مهر، رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه آبزیان انجام شد و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان اعلام آمادگی کردند که می توانند نیازهای شرکت های بزرگ صنعتی را مرتفع کنند.


منبع:

1400/07/15
12:56:37
5.0 / 5
222
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان