مهم ترین دستاورد سفر وزیر ارتباطات به استانبول چه بود؟

مهم ترین دستاورد سفر وزیر ارتباطات به استانبول چه بود؟ به گزارش کارا پیام رایزنی جهت راه اندازی مراکز داده مشترک و پلت فرم های منطقه ای از مهم ترین دستاوردهای سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استانبول جهت شرکت در دوازدهمین اجلاس وزرای ارتباطات و حمل و نقل کشورهای درحال توسعه بود.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، دوازدهمین شورای ارتباطات و اطلاعات سازمان کشورهای درحال توسعه با حضور وزیران و نمایندگان بیشتر از ۵۵ کشور روز گذشته در استانبول ترکیه با حضور رجب طیب اردوغان- رئیس جمهوری ترکیه و حضور عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بعنوان میهمان ویژه مراسم اختتامیه به پایان رسید.
عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این اجلاس علاوه بر سخنرانی در روز نخست این اجلاس، رایزنی ها و دیدارهای دوجانبه گوناگونی با همتایان خود داشت.
وزیر ارتباطات، در بدو ورود به فرودگاه استانبول، هدف از سفر خود به ترکیه را علاوه بر حضور در این اجلاس، نشست با همتایان کشورهای همسایه عنوان نمود و اظهار داشت: از مهم ترین سیاست های بین المللی دولت سیزدهم در عرصه بین المللی دیپلماسی اقتصادی می باشد و معرفی ظرفیت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و بخصوص پلت فرم های ایرانی و شرکتهای فناور این عرصه به کشورهای منطقه در دستور کار این سفر است.
زارع پور، بعنوان یکی از سخنرانان اصلی صحن علنی این نشست هم با تشریح پیشرفت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در زمینهٔ ارتباطات و فناوری های اطلاعاتی، بر ضرورت بهره گیری حداکثری از فناوری اطلاعات برای بهبود کیفیت زندگی بشر و هم ضرورت برنامه ریزی برای توسعه پلت فرم های منطقه ای تاکید کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزرای ارتباطات کشورهای جمهوری آذربایجان و ترکیه اهمیت برنامه ریزی برای توسعه پلت فرم های منطقه ای و همینطور راه اندازی مراکز داده مشترک را مورد توجه قرار داد.
زارع پور بعد از دیدار و گفتگو با رشاد نبی اف - وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان اظهار داشت: در این دیدار ابراز علاقه خودمان را درباره راه اندازی مراکز داده مشترک بین دو کشور اعلام کردیم، مراکزی که می تواند میزبان محتواها و خدمات بین المللی پرکاربرد باشد و برای کاربران هر دو کشور کیفیت کاربری بهتری را ایجاد نماید.
تبیین ظرفیت شرکتهای فناور و پلت فرم های ایرانی و همگرایی دو کشور برای تعامل با پلت فرم های منطقه ای از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار دوجانبه بود. اعلام آمادگی پلت فرم های ایرانی برای عرضه خدمات در جمهوری آذربایجان از دیگر محورهای مورد بحث در این جلسه بود که با استقبال وزیر ارتباطات و حمل و نقل آذربایجان رو به رو شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با عادل کارا اسماعیل اغلو- وزیر ارتباطات و زیرساخت ترکیه هم خواهان برنامه ریزی برای توسعه پلت فرم های منطقه ای و همینطور راه اندازی مراکز داده مشترک شد که این پیشنهادات هم با استقبال همتای ترک مواجه گردید.
زارع پور همینطور در دیدار با داتوکو جعفر کوشاری- دبیرکل سازمان کشورهای درحال توسعه پیشنهاد تشکیل کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات این سازمان را به میزبانی ایران بیان کرد که با تایید و استقبال دبیرکل مواجه گردید.
بر این اساس این گزارش و با رایزنی های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اجلاس دوازدهمین شورای ارتباطات و اطلاعات بزودی شاهد برنامه ریزی کشورهای منطقه برای توسعه پلت فرم های منطقه ای و همینطور راه اندازی مراکز داده مشترک خواهیم بود.1400/07/18
12:02:36
5.0 / 5
239
تگهای خبر: بین الملل , خدمات , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان