همکاری ضرغامی و جهرمی

همکاری ضرغامی و جهرمی به گزارش کارا پیام عزت الله ضرغامی در جلسه صبحانه خوری با محمدجواد آذری جهرمی درباره مأموریت های استارتاپی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بحث و هماهنگی کردند.


به گزارش کارا پیام به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صبحانه با جهری ـ وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات ـ که حالا در شرکت ارتباطات زیرساخت مسؤولیت دارد، در توئیتر اشاره نمود و نوشت: "وزیر جوان سابق! در حوزه های مورد علاقه من ورود دارد.
اهل گردشگری، مرمت (دفتر وزیر ارتباطات) و سر و کله زدن با جوانان در دنیای واقعی و مجازی است.
رابطه دوستی ما فرامسؤولیتی است!
در مورد مأموریت استارتاپ ها در وزارت خانه بحث و هماهنگی هایی برای آینده کردیم. "
پشتیبانی از استارتاپ ها و کسب وکارهای نوپا در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یکی از برنامه های ضرغامی بود که برای کسب رای اعتماد مجلس به نمایندگان ارائه نمود. وی همینطور احمد خورشیدسوار را که سابقه فعالیت در صدا و سیما دارد، بعنوان مشاور در امور تکنولوژی های جدید برای توسعه ظرفیت های استارتاپی انتخاب کرد.
ضرغامی همینطور درحالی به پروژه مرمت دفتر وزیر ارتباطات اشاره نمود که جهرمی قرار بود تا پیش از آخر ماموریتش در این وزارت خانه، مرمت خانه مستوفی الممالک را هم به سرانجام برساند، اما این وعده تا امروز محقق نشده و تخریب این خانه که در تاریخ سیاسی ایران جایگاه مهمی دارد، رو به افزایش است.
حجت نظری ـ عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ـ در مردادماه سال جاری در تذکری به جهری که هنوز وزیر ارتباطات بود، درباره وضعیت خانه تاریخی مستوفی الممالک در محله سنگلج تهران اظهار داشته بود: این خانه که معروف به خانه پروانه ها و خانه سیاسی تهران است، متعلق به میرزا یوسف مستوفی الممالک و پسرش میرزا حسن مستوفی الممالک است که به شماره ۱۵۰۵ در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۵۶ در لیست آثار ملی کشور ثبت شده است. در دهه ۷۰ شرکت پست با هدف تبدیل این بنا به موزه، این اثر تاریخی را خریداری کرد، اما نزدیک به سه دهه است که این عمارت به حال خود رها شده و هر روز وضعیت آن نسبت به روز قبل به علت رسیدگی نکردن، بدتر و بدتر می شود.

نظری همینطور اظهار کرده بود: اینجانب در ابتدای دوره پنجم شورای شهر تهران در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۶ و در جلسه ۳۶ شورای شهر نسبت به وضعیت این بنا تذکری خطاب به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دادم. بعد از این تذکر و با انتقادهای فعالان حوزه میراث فرهنگی در فضای مجازی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیر مرمت این بنا شد و حتی در همین رابطه جلسه ای با حضور صاحب نظران و خبرنگاران حوزه میراث فرهنگی برگزار کرد. در این نشست آقای آذری جهرمی قول مرمت و احیای این اثر تاریخی را داد، ولی متاسفانه تا به امروز که روزهای پایانی مسئولیت ایشان در این وزارت خانه هست، هیچ اتفاق خاصی در مورد این بنا رخ نداده است.1400/07/20
10:36:34
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان