دبیر شبكه فن بازار ملی مطرح كرد؛

گردش مالی هزار میلیاردی فن بازارها در کشور

گردش مالی هزار میلیاردی فن بازارها در کشور دبیر شبکه فن بازار ملی ایران اظهار داشت:  فن بازارهای تخصصی و منطقه ای طی ۲۰سال گذشته، بیشتر از هزار میلیارد تومان گردش مالی در این شبکه داشته اند.به گزارش کارا پیام به نقل از پارک فناوری پردیس، محمد صالح خالقی با اشاره به اینکه کار اصلی دفاتر فن بازارها توسعه بازار فناوری است، اظهار داشت: اگر در اکوسیستم فناوری مبادله ای صورت گیرد، دفاتر فن بازار و کارگزاران تجارت فناوری تسریع و تسهیل این مبادلات را انجام می دهند. این مبادلات شامل فروش محصولات فناورانه و های تک، جمع آوری سرمایه برای اختراعات و استارت آپ ها و همینطور مبحث انتقال دانش فنی و رفع نیازهای فناورانه با استفاده از توان داخلی است.
دبیر شبکه فن بازار ملی ایران افزود: در نظر داریم سال جاری برنامه های بین المللی در شبکه فن بازار ملی هم داشته باشیم. البته دستیابی به این هدف مورد نظر زمانبر خواهد بود، ولی در تلاش هستیم ارتباطات بین المللی کارگزاران تجارت فناوری با کارگزاران دیگر کشورها بیشتر شود.
او افزود: ما در صدد هستیم در طرح بین المللی شبکه ملی فن بازار، فرصت های صادراتی خودمان را به دیگر کشورها معرفی و فرصت های سرمایه گذاری را از سرمایه گذاران دیگر کشورها برای کشور جذب نماییم. هدف ما کمک به اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور برای جذب سرمایه و دانش علمی است.
دبیر شبکه ملی فن بازار کشور اظهار داشت: تابحال بیشتر از هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته ایم. اما ذکر این نکته مهم می باشد که تنها در یک سال گذشته، توانستیم با کمک کارگزاران تجارت فناوری و مدیران فن بازار حدود ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داشته باشیم. مجموعه این مبالغ در بازاریابی های محصولات فناورانه و سرمایه گذاری های لازم برای استارت اپ ها، اختراعات و شبکه نوآوری کشور بوده است.
خالقی اظهار داشت: نسبت هزینه به این گردش مالی بیشتر از ۱۵۰ برابر بوده یعنی ما با هزینه بسیار کمتر گردش مالی مورد نظر را رقم زده ایم و درآمدها بیشتر از ۱۵۰ برابر سرمایه گذاری ها بوده است.
وی اظهار داشت: تا کنون ۵۰ شرکت کارگزاری با فن بازار ملی ایران همکاری کرده و تلاش داریم تا انتهای سال این عدد به ۷۰ کارگزار برسد.

1400/07/24
12:58:29
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کارا پيام
karapayam.ir - تمامی حقوق سایت كارا پیام متعلق به مالک دامنه است

كارا پیام

پیام رسان